Mistrovský plán vezme spravedlnost do svých rukou

MISTROVSKÝ PLÁNNová americká komedie s kriminální zápletkou od režiséra Bretta Ratnera nese název „Mistrovský plán“. Jde o snímek, kde se parta zaměstnanců či obyvatel věhlasného hotelu Tower v New Yorku rozhodne pomstít významnému burzovnímu makléři ze střešního apartmá, který zpronevěřil peníze svých klientů včetně životních úspor oné party. Jak se jim ale plán vydaří, to se nechte překvapit. Ačkoliv vám občas přijde, že jsou jejich činy nereálné, alespoň se celkem dobře pobavíte.


MISTROVSKÝ PLÁNNěkterá Ratnerova díla určitě znáte, namátkou „Když se setmí“, sérii „Křižovatky smrti“ či film „X-Men: Poslední vzdor“. Jeho aktuální snímek „Mistrovský plán“ má velmi slušný potenciál, výborné herecké obsazení i poměrně zdařilé provedení. Pokud tedy nebudete lpět na logických detailech či odpustíte nějakou tu vycpávku v jinak slušně šlapajícím ději. Je to zkrátka věčný problém. Buď se chcete pouze v kině odreagovat, pobavit a zažít trochu drama, nebo jste filmový odborník, který v této novince uvidí mnoho chyb a nesmyslů. Takových snímků je natočeno spoustu a je jen na vás, do které kategorie se řadíte a podle toho snadno zvolíte, jestli se na „Mistrovský plán“ vydat.

Pojďme si ve zkratce říct, o co ve filmu jde. Josh Kovacs (Ben Stiller) je manažerem luxusního rezidenčního hotelu Tower v New Yorku. V jeho střešním apartmá bydlí burzovní hvězda Arthur Shaw (Alan Alda). Když ovšem FBI přijde na to, že si tento člověk peníze svých klientů přivlastnil a převedl je na tajná konta, musí zůstat v domácím vězení, navíc přísně střeženém. Problém je, že mezi zpronevěřenými dolary měli své úspory také zaměstnanci hotelu, kteří Shawovi důvěřovali.

MISTROVSKÝ PLÁNA tak se Josh rozhodne spolu s kolegou Charliem (Casey Affleck), zkrachovalým právníkem z hotelu panem Fitzhughem (Matthew Broderick), portýrem  Lesterem (Stephen Henderson) a několika dalšími spolupracovníky sestavit tým, který by se pokusil získat peníze z Shawova apartmá zpět. Jelikož ovšem jde o poctivé zaměstance, potřebují na tuto riskantní loupež také odborníka. Tím má být zlodejíček Slide (Eddie  Murphy), jehož Josh nejdříve dostane na kauci z vězení. Jejich přípravy a pak i samotná realizace vyvolává řadu úsměvných a šílených scén a momentů, takže o zábavu je postaráno.

Pravdou je, že film stojí hodně na hereckých výkonech. A jak už jste mohli z výše uvedených jmen pochopit, tak se povedlo Ratnerovi posbírat velmi zajímavé obsazení. Stiller táhne mnoho scén sám svým charismatem, comeback Murphyho se také vcelku zdařil a pozadu nezůstávají ani Affleck, Broderick či sličná agentka FBI Téa Leoni. Snímek trochu balancuje mezi komedií a akčním dramatem, ovšem není třeba nad tím zase tak moc přemýšlet a prostě ho vzít tak, že chce spojit oboje dohromady. Jak se to Ratnerovi a jeho spolupracovníkům, potažmo hercům, daří, se přesvědčte sami. Někdy to chce prostě jen trochu nadhled.


Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Jaké novinky nám v kinech naservíruje listopad?
Jeskyně zapomenutých snů je fascinující dobrodružství
Nemoci neřádí jen na veřejnosti, Nákaza je už i v kinech
Rodina je základ státu: Moc a peníze základ problémů

 

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání