Jaké novinky nám v kinech naservíruje listopad?

filmZačátkem měsíce vklouzne do kin PERFECT DAYS – I ŽENY MAJÍ SVÉ DNY režisérky Alice Nellis. Ve stejnou dobu se objeví také sci-fi thriller VYMĚŘENÝ ČAS s Justinem Timberlakem v hlavní roli. O týden později nám ANONYM zamotá hlavu s tím, zda skutečně existoval onen slavný William Shakespeare. Kdo má raději trochu akce, ať vyrazí na OCELOVÉ PĚSTI, snímek z boxerského prostředí. Romantické duše určitě ocení další díl TWILIGHT SÁGY.


Perfect Days – I ženy mají své dnyAlice Nellis ukáže, že i ženy mají své dny

Režisérka Alice Nellis měla původně pracovat na českém snímku Lidice. Když byly přípravy na spadnutí, přišly špatné zprávy – kvůli zdravotním problémům musí z projektu odstoupit. Na otázku novinářů, zda už měla možnost film vidět, odpovídá vždy s úsměvem, že příležitost měla, ale právě proto, že se jí všichni ptají na názor, se na něj stále ještě nepodívala. Nyní je však Nellis opět pevně na nohou, což dokazuje i její nové dílo „Perfect Days – I ženy mají své dny“ s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. Po jejím boku se objeví herci jako Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Ondřej Sokol, Vojtěch Kotek, Bohumil Klepl nebo Martha Issová. V komedii se seznámíme se čtyřiačtyřicetiletou Erikou, která je hvězdou velmi úspěšného televizního pořadu „Před a po“. Na první pohled se může zdát, že má vše, po čem by žena kariéristka mohla toužit – vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu. Jenže právě ta ji poslední roky trochu tíží, neboť začíná toužit po dítěti. Jenže jak k němu přijít, když je bez partnera? Zda se jí podaří dosáhnout i tohoto cíle, se dozvíte už od 3. listopadu.

Vyměřený časVyměřený čas vám ukáže, kdy zemřete
Dalším zajímavým snímkem, který vstoupí v prvním listopadovém týdnu do našich kin, je „Vyměřený čas“ režiséra Andrew Niccola doplněný o skvělou hudební stránku Craiga Armstronga. Tento sci-fi thriller se zaměřil na otázky hodnoty času a peněz. Finance totiž ztratily význam, to čím se v tomto světě platí, je čas. Každý člověk dostane od svého narození pouze 25 let života. Pak buď zemře anebo má možnost si ho vydělat prací, někomu ho ukrást či v nejlepším případě ho podědit. To se ale stane málokdy. A tak zatímco jedni mají do zásoby třeba i celá staletí, jiní dennodenně bojují o každou minutu. Stejně jako hlavní hrdina Will Salas, kterého ztvárnil Justin Timberlake. Ten se však jednoho dne setká s podivným bohatým mužem. Zachrání mu život a na oplátku nevědomky dostane jeho čas. Toho je však příliš moc, než aby to uniklo něčí pozornosti. Will je obviněn z vraždy, čímž začíná nekončící boj o svobodu, pravdu a spravedlivé rozdělení času pro všechny lidi. Je ale vůbec možné, aby žili lidé stejně dlouho?

AnonymByl to William Shakespeare nebo Anonym?
I člověk, který je minimálně poskvrněný literaturou či divadlem, určitě někdy slyšel o nejznámějším anglickém dramatikovi a spisovateli Williamu Shakespearovi. Ano, toto jméno je pevně vryto v naší paměti, co když ale ve skutečnosti žádný Shakespeare nežil? Nebo žít mohl, ale díla, která mu jsou připisována, nikdy nevznikla z jeho pera? Pro někoho to zní jistě naprosto bláznivě, věrné fanoušky by to mohlo i pobouřit. Přesto si s touto myšlenkou lámalo hlavu už mnoho akademiků, historiků, géniů či samotných spisovatelů. Zatímco jedni zasvětili tomuto bádání celý svůj život, druzí o něm stále vášnivě diskutují a spekulují. Byl předložen bezpočet hypotéz a barvitých teorií, jak mohla slavná díla jako „Romeo a Julie“, „Hamlet“ nebo „Macbeth“ vzniknout. Snímek „Anonym“, který se v kinech objeví 10. listopadu, jednu z těchto variant nastiňuje. Ukazuje dobu plnou skandálů, intrik, tajných románků a zákeřných plánů, jak přijít snadno a rychle k moci. A právě tyto události se pak promítaly na londýnská jeviště, kde se o nich bez ostychu hrálo.

Ocelová pěstOcelové pěsti nahradí boxery v ringu
Shawn Levy popřemýšlel, jak divákům přiblížit boxerské prostředí z nového úhlu a opravdu se mu to podařilo. Možná však budete překvapeni, do ringu nevyrazí ostřílení šampioni, ale roboti. Snímek „Ocelová pěst“, v originále „Real Steel“, ukazuje Charlieho Kentona, bývalého profesionálního boxera, kterého ztvárnil Hugh Jackman v zoufalé situaci. Do ringu se tenhle šampion nepodíval už pěkně dlouho, protože jeho místo zaujali dvou a půl metroví oceloví velikáni. Lidé mají totiž své slabosti, zatímco tihle roboti se mohou mlátit hlava nehlava, a ještě přitom udělají pořádnou show. Charlie se snaží uživit, jak to jde. Jezdí z místa na místo s opravenými starými roboty a doufá, že za zápasy s nimi dostane alespoň nějakou almužnu. Zásadní obrat nastane ve chvíli, kdy se na scéně objevuje jeho syn Max v podání Dakoty Goye. Byť se spolu dlouhou dobu nestýkali, svede je v tuto chvíli dohromady společná touha vytvořit dokonalého robota, který se stane boxerským šampionem. „Ocelovou pěst“ můžete zhlédnout od 10. 11.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. částTwilight sága přináší Rozbřesk
Fanynky mohou jásat a omdlévat štěstím, naplnil se čas, kdy na scénu přichází další pokračování Twilight ságy, tentokrát s podtitulem Rozbřesk. Mírné zklamání možná prožijí diváci, až zjistí, že se jedná pouze o první část tohoto závěrečného dílu a na další si budou muset počkat až do 15. listopadu nadcházejícího roku. Na druhou stranu se však nemusíte bát, že byste byli v příběhu o něco důležitého ochuzeni. A jak slibuje zápletka, bude se rozhodně na co dívat. Krásné Bella se na konci druhého dílu rozhodla provdat za svého milovaného upíra Edwarda. To samozřejmě hnulo žlučí jeho úhlavnímu nepříteli vlkodlakovi Jacobovi, který je její dobrý přítel, ale cítí k ní mnohem víc. Jenže pouto svazující Edwarda a Bellu je silnější než jakékoli emoce vůči jiným lidem. Ač se jednu dobu sobě navzájem vyhýbali, před vzrůstajícím citem neutekli. Pohádková svatba a nádherné líbánky v Rio de Janeiru. Vše poklidně plyne do doby, než dívka zjistí, že je těhotná. Nejenže tato událost rozvíří mnoho dalších okolností, ale především postaví hlavní hrdinku před jasnou volbu – zůstane člověkem nebo se stane upírem? V hlavních rolí se opět představí Kristen Stewart, Robert Pattinson a Taylor Lautner. Premiéra snímku „Twilight sága: Rozbřesk - 1. část" bude 17. listopadu.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální filmové společnosti 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání