Poslední boj Harryho Pottera začne už brzy

Harry Potter a Relikvie smrtiJiž tento čtvrtek 14. července propukne naposledy potterovská mánie v plné síle. Do kin se chystá dlouho očekávaná premiéra druhé části posledního dílu. Pokud chcete svůj filmový zážitek ještě umocnit, máme pro vás dobrou zprávu. Harry Potter a Relikvie smrti bude jako jediný ze série snímků o čarodějnickém chlapci uveden kompletně také ve 3D formátu. A soudě dle ukázek se máme na co těšit.


Poslední dobrodružství Harryho Pottera je bezpochyby jednou z největších událostí tohoto roku. Někteří spolu s knihami J. K. Rowlingové vyrůstali a dospívali, jiní se k nim dostali později a zhltli je najednou. Jsou však i tací, co kouzelné mánii podlehli jen na základě filmových zpracování. Ti však popravdě do kouzelného světa nikdy nenahlédli tak hluboko jako vášniví čtenáři. Rowlingové se totiž podařilo stvořit naprosto nový svět, jenž je plný magických míst, neznámých slov a pojmů, které ve snímku nebývají tak často vysvětlovány. Navíc, díky tomu jak je příběh bohatý a propletený různými souvislostmi, se mnohdy podařilo neznalé diváky příběhem spíše zmást, než je oslovit.

Harry Potter a Relikvie smrtiPrvní část posledního dílu „Harry Potter a Relikvie smrti“ byl hodně ponurý. Na divoké boje a pořádné akční scény se tentokrát moc nedostalo, spíše se zůstalo u debatování a objasňování různých záhad. Doufejme tedy, že nás filmoví tvůrci překvapí sladkou tečkou nakonec a poslední ze všech Potterů bude opravdu stát za to. Pokud si chcete připomenout první část Relikvie smrti, přečtěte si naši recenzi ZDE.

Fanoušci Harryho budou mít navíc jedinečnou příležitost vidět svého hlavního hrdinu ve 3D formátu a tentokrát ne jen na chvíli, ale po celou dobu filmu. Jediné kino IMAX v České republice, které se nachází v Praze na Floře, bude promítat finále celé ságy a konečné střetnutí mladého kouzelníka a lorda Voldemorta na velkoformátovém plátně s nejlepšími dostupnými 3D efekty.

Zástupkyně kina IMAX Adriana Vrabcová přiznala: „Nedovedli jsme si představit, že bychom závěr Harryho Pottera neuváděli.“ Uvedení filmu není ani u snímku takového formátu totiž vůbec samozřejmostí, všemu vždy předchází jednání. „Filmový Potter a IMAX k sobě ale patří. Velkolepá podívaná plná efektů na největším plátně ještě vynikne. A díky 3D bude ten rozdíl oproti jiným kinům ještě větší,“ dodává Vrabcová.

Harry Potter a Relikvie smrtiDruhá část posledního dílu o chlapci, který zůstal na živu, poběží v kině IMAX hned od premiéry 14. července. V plánu je samozřejmě tradiční půlnoční projekce pro vášnivé nadšence, kteří do kina dorazí v kostýmech, jaké se nosí v čarodějnickém světě. Pro ty začne potterovské drama už jednu minutu před půlnoci ze 13. na 14. července.

Zda se Harry Potterovi podaří zachránit nejen své přátele, ale i všechny dobré čarodějky a kouzelníky, se dozvíte již brzy. V hlavních rolích se tradičně představí trio Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint. Těšit se můžeme také na Helenu Bonham Carterovou (Alenka v říši divů, Králova řeč), Alana Rickmana (Stopařův průvodce po Galaxii, Parfém: Příběh vraha, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street), Garyho Oldmana (Kniha přežití, Temný rytíř, Hanibal) a Emmu Thompsonovou (Láska nebeská, Piráti na vlnách). Snímek je dlouhý 130 minut.


UPOUTÁVKA Harry Potter a Relikvie smrti
2. část

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Warner Bros

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI - Lepší sníst německý Eintopf
Ceny jsou rozdány, Mezinárodní filmový festival skončil
Hanna: Film o tom, jak mohou být děti kruté
Transformers vyráží do poslední bitvy

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání