TRABLE V RÁJI: Pekelná nuda

Trable v ráji Americká komedie Trable v ráji má velké problémy obstát. Na jednu stranu nabízí velmi silné herecké obsazení a slušný potenciál v námětu, jenže samotné provedení je spíše pekelně nepovedenou snahou o řešení manželských potíží.


Všechno je už na první pohled velmi prosté. Když Jason a Cynthia oznámí svým přátelům, že se chtějí nechat rozvést a jedinou záchranou je pobyt v tichomořském středisku Eden Resort, jsou ostatní postaveni před složitý úkol. Jelikož nabídka poskytuje skupinovou slevu, mají se vydat s nešťastným párem a užít si skvělý týden.


Trable v rájiNadšení z krásného prostředí ostrovů Bora Bora rychle opadne, když naše parta zjistí, že jim majitel střediska Monsieur Marcel (Jean Reno) připravil drsný program. Ten se sice nikomu nelíbí, ale jelikož slíbili pomoc Jasonovi a Cynthii, podstupují ho. Místo užívání si v ráji tak přichází pravé peklo. Terapii pro problémové manželství absolvují všichni, ačkoliv jim to není příliš po chuti a problémy se tak vrší nejen kvůli změně očekávaného programu, ale také kvůli sporům mezi hlavními postavami.


Snímek má nadějný námět a spojení komedie s prvky dramatu mohlo přinést zvratové a pozoruhodné situace. Navíc kromě malebného prostředí boduje i herecké obsazení. Vince Vaughn a Jon Favreau se dokonce podíleli na scénáři. Jenže, když vidíte výsledný produkt, máte pocit, že si herci jeli na Bora Bora jen užívat.


Trable v rájiTrable v ráji se topí v nudě. Dlouhé scény u terapeutů, spousta rozhovorů, které nikam nevedou a prakticky žádné vtipné momenty. Snad kromě podivného učitele jógy a bitvy v Guitar Hero. A co je nejhorší, režie se ujal Peter Billingsley, který není režisér a ve filmu je to dost patrné. Téměř dvě hodiny bez zasmání, to není pro komedii dobrá vizitka. Průhledný happy end na celé věci moc nepřidává. Jednoduše řečeno - dobrý nápad se nedočkal zdařilé realizace.Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Kawasakiho růže: Píchnutí o zašlý trn
Avatar: Jakou si lidstvo připraví budoucnost
Mikulášovy patálie: Jak lépe pochopit děti
2012: Konec světa nebude žádná zábava

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání