Prožij s Nazareth Nekonečný rockový mejdan

nazarethPo úspěšné komedii Probudím se včera a animovaném filmu Čtyřlístek ve službách krále servíruje divákům režisér Miloslav Šmídmajer své další dílo, tentokrát však z rockového soudku. Už 16. května začnou kina promítat první český dokument o legendární zahraniční kapele, jejíž hity zná celý svět, nazvaný Nazareth – Nekonečný rockový mejdan.


Hity jako „Love Hurts“, „Dream On“ nebo „Hair of the Dog“ proslavily skotskou partičku takřka po celém světě. V 70. letech měla výsadní postavení v žebříčcích hitparád stejně jako Rolling Stones, Sweet, Deep Purple, Led Zeppelin nebo Genesis. Zní až neuvěřitelně, že se zakládající členové Dan McCafferty a Pete Agnew znají již od školních let a v jedné kapele spolu hrají přes 40 let.

 

Vídeň. Střední škola. Ve třídě zní nový hit „Radio“ a studenti se učí angličtinu právě na písních Nazareth. Učitel patří totiž mezi letité  fanoušky této skupiny, účastnil se také mnoha z jejich turné. Na vídeňský koncert, kde hrají s Uriah Heep, bere i své studenty. Vstupujeme tak do zákulisí tour po Rakousku, Slovensku a Česku s jedinečnou atmosférou živých koncertů,  průhledů do jejich zákulisí, do zkušebny při nahrávání desky „Big Dogz“ a do soukromí členů kapely, hlavně Peta Agnewa a Dana McCaffertyho. Unikátní záběry zachycují muzikanty při situacích, k nimž se ani nejzarytější fanoušci neměli šanci dostat.

nazareth


Tak lze alespoň ve zkratce nastínit dokument Miloslava Šmídmajera, který se snaží nahlédnout do zákulisí rockové legendy. Odhaluje kořeny její dlouhověkosti i v čem tkví věrná přízeň fanoušků. Ojedinělé záběry byly natočeny během cest a vystoupení kapely v Česku, Skotsku či Rakousku. Filmový štáb provázel Nazareth na jejich loňském turné na jevišti, pod ním i v zákulisí. Atmosféře dodají šmrnc také rozhovory s fanoušky, o které je snímek obohacen. Pro skalní příznivce je Nazareth mnohem víc než jen skupina, je to jejich životní styl. Devadesátiminutový dokument bude mít premiéru 16. května 2013.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bio Illusion

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání