Filmové premiéry aneb na co v září do kina

Pomalu se blíží konec měsíce, proto jsme připravili další tipy na co vyrazit do kina v září. Čeká nás opět několik pokračování, jako například Expendables: Postradatelní 2 nebo Resident Evil – Odveta. Nebude chybět ani komedie ze života nazvaná Druhá šance s Meryl Streep a Tommy Lee Jonesem v hlavních rolích. Na hraně zákona se pak bude pohybovat česká detektivka Ve stínu i americká gangsterka Země bez zákona. Hudební fanoušky potěší skupina Nazareth.


Expendables 2Expendables jsou zpátky!
Držte si klobouky! Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunnar Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Halse Caesar (Terry Crews) jsou zpět a chystají se na další akci. Od 6. září můžete vyrazit do kin na Postradatelní 2 alias Expendables 2. Černý humor a pořádné bitky jsou samozřejmostí. A když doplníme, že si v tomto filmu zahráli i Bruce Willis, Liam Hemsworth, Nan Yu, Jean-Claude Van Damme, Arnold Schwarzenegger a Chuck Norris, pak není pochyb o tom, že to bude pořádně napínavé od začátku až do konce.

Resident Evil: OdvetaResident Evil zažije odvetu

Na scénu se vrací také krásná Milla Jovovich v dalším pokračování snímku Resident Evil, tentokrát s podtitulem Odveta. Smrtelný virus, který vynalezla společnost Umbrella Corporation, dál zběsile mění tvář světa k nepoznání. Z lidské populace se stávají monstra, ti kteří přežijí, jsou potravou pro nemrtvé zombie. Alice se po dlouhé době nečinnosti probouzí, pátrá po tajuplném komplexu a odhaluje tajemství o své minulosti. Vydává se do New Yorku, Washingtonu a Moskvy, aby pokračovala v honbě za těmi, kteří jsou zodpovědní za šíření této zákeřné epidemie. Film bude k vidění v kinech od 13. 9. 2012.

Druhá šanceMeryl Streep a Tommy Lee Jones jako manželé

Chcete-li si odpočinout a dobře se pobavit, vsaďte na americkou komedii Druhá šance. Vypráví o manželském páru, který slaví jednačtyřicetileté výročí. Zatímco pro jiné by to byl skutečně důvod k oslavě, Kate přemýšlí, kam se z jejího manželství vytratilo veškeré kouzlo. Chvíli se trápí a pak začne přemýšlet, jak docílit toho, aby jejich vztah zase získal onu pověstnou jiskru. A tak neváhá a přihlásí sebe i tvrdohlavého Arnolda na týden manželské terapie. Bude jim ale pouhých sedm dní stačit na to, aby k sobě zase našli cestu? To se dozvíte už od 13. září v kinech.

Ve stínuIvan Trojan se ocitne Ve stínu
Také z českých luhů a hájů se můžeme těšit na novinku, tentokrát z rukou režiséra Davida Ondříčka. Krimi příběh je zasazen do období Československa v 50. letech. Kapitán Hakl, kterého ztvárnil Ivan Trojan, vyšetřuje krádež v klenotnictví. Postupně však vychází na světlo, že se nejednalo o obyčejné vloupání, ale zákulisní intriky a politickou kauzu. Když začne být příliš blízko pravdě, přebírá vyšetřování z nařízení Státní bezpečnosti major Zenke v podání Sebastiana Kocha. Kapitána to však neodradí a dál pokračuje v pátrání na vlastní pěst. To však bude mít velkou dohru. Další postavy ztvárnili například Soňa Norisová, Jiří Štěpnička, Marek Taclík, Miroslav Krobot nebo Martin Myšička. Původně měla být premiéra filmu Ve stínu už v únoru, nový termín byl však stanoven na 13. 9. 2012.

Země bez zákonaSeznamte se se Zemí bez zákona

Americký snímek režiséra Johna Hillcoata je výtečná žánrová podívaná zasazená do dob, kdy se po amerických prériích potulovali bandité, šerifové a platila pouze taková pravidla, která si kdo uměl obhájit silou. Uspět mohou pouze drsní chlapi. Snímek Země bez zákona je natočený podle skutečných událostí, vrací se ke gangsterce o pověstných bratrech Bondurantových, které ztvárnili Tom Hardy, Shia LaBeouf a Jason Clarke. Poklidné obchodování s alkoholem vlastní výroby narazí jednoho dne na výrazný odpor zvláštního agenta Rakese (Guy Pearce). Na čí stranu se tentokrát přikloní štěstí a kdo bude mít víc síly v boji, uvidíte v kinech od 20. 9. V dalších rolích se objeví Gary Oldman, Jessica Chastainová a Mia Wasikowsková.

NazarethAni hudební fanoušci nepřijdou zkrátka

Koncem září, přesně 27. 9., vstoupí do kin nový snímek režiséra Miloslava Šmídmajera o legendární rockové kapele Nazareth. Ta měla v sedmdesátých letech výsadní postavení na předních příčkách žebříčků spolu s Rolling Stones, Sweet, Deep Purple, Led Zeppelin či Genesis. Zakládající členové Dan McCafferty a Pete Agnew se znají od prvního školního dne. V kapele spolu hrají už přes čtyřicet let a i v současné době dokážou tito rockoví „dinosauři“ ze Skotska naplnit koncertní sály a fanoušky spoustou energie. Snímek Nazareth – Nekonečný rockový mejdan nahlédne do zákulisí skupiny a odhalí její kořeny.

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální foto filmových společností

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání