Prahou opět pojede Kinobus!

KinobusZábava, podívaná a kulturní zážitek. To vše spojuje tradiční akce Kinobus, kdy toto dopravní vozidlo bude korzovat metropolí a bude zvát své diváky k sobě. Na co se můžete od neděle 10. června těšit?


Tato akce je každoročním letním festivalem a startuje v neděli 10. června 2012 na pražském Petříně. Jedná se již o pátý ročník letního filmového turné, kdy v pražských lokalitách bude stavět speciální autobus – Kinobus a bude se zde promítat nabídka současné kinematografie. Kinobus navštíví celkem 23 lokalit v Praze a blízkém okolí, každý den bude na programu jeden celovečerní film z tuzemské produkce, v rámci každého stanoviště Kinobusu se vždy připraví tři až čtyři filmové večery.

KinobusTěšte se na Lidice i Samotáře
Pokud jste znalí historie a něco vám říká datum 10. června, pochopíte, že nelze opomenout Lidice. Tento den si malou výstavou, prezentací památníku v Lidicích, hudebním programem a promítáním snímku Lidice všichni připomenou 70. výročí vypálení Lidic nacisty. Dále se letos mohou diváci těšit na muzikálové pátky v podání filmů Kvaska, Rebelové a Starci na chmelu, na dramatické neděle, kdy uvidí snímky Rodina je základ státu či Alois Nebel a již tradičně také na ty nejúspěšnější české komedie, které budou tvořit drtivou většinu programu. Dále uvidíte filmy TACHO, Krásku v nesnázích, Medvídka, Samotáře, Babí léto, Musíme si pomáhat a další. Páteční večery budou navíc vždy okořeněny o hudební produkci studentů a absolventů z Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka.

Vstup je zdarma
Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Letošní pouť Kinobusu bude zakončena v sobotu 1. září 2012 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Promítání začíná vždy po setmění, mezi 20.30 a 21.45, a vstup je zdarma! Můžete ale vhodit peníze do pokladničky, které půjdou na akci Pomozte dětem.

Program Kinobusu najdete na stránkách www.dpp.cz/kinobus-2012.

 Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání