Animovaní Piráti hlavně baví

PirátiAnimovaný film PIRÁTI z dílny studia Aardman Animations je parádní zábavnou podívanou pro celou rodinu. Nabízí spoustu vypiplaných detailů, narážek, vtipů, ale i historických odkazů a dalších lahůdek pro všechny druhy diváků. Režisér Peter Lord ve spolupráci s Jeffem Newittem a scenáristou Gideonem Defoem připravili vtipnou dynamickou komedii, kterou netříští love story ani přehnaná morální poselství.


Britské studio Aardman těžko může dlouhodobě konkurovat svým bohatším a větším kolegům z Pixaru či DreamWorks, ovšem několik zdařilých snímků už na kontě má. Ať už trochu zastaralý „Slepičí úlet“ či zatím poslední dílo, už ve 3D zpracování, loňskou „Velkou vánoční jízdu“. Tentokrát trochu zbytečnou nálepku 3D dostali také „Piráti“, ale kromě pokulhávající animace při mixu loutek a digitálních technologií má tento film jen samá pozitiva. Navíc se studiu podařilo stlačit rozpočet i přes „tři déčko“ na 60 milionů dolarů, což by mělo na tržbách hravě dostat zpět relativně brzy.

PirátiHlavní plus filmu je nabitý děj, který díky stopáží necelé hodiny a půl svižně běží a nenechá vás pomýšlet na nudu. Pirátský kapitán má za sebou bohatou kariéru, leč poněkud neúspěšnou. Jeho loď je zastaralá, posádka podivná a bojácná, ač oddaná, ale především se jim pirátství vůbec nedaří. Když se Pirátský kapitán jede na Krvavý ostrov přihlásit do každoroční ankety Pirát roku (kterou ještě nikdy nevyhrál), opět se mu dostane jen výsměchu od úspěšnějších kolegů.

 


Situace se obrátí až díky známému přírodovědci a badateli Charlesi Darwinovi. Ten totiž odhalí, že Pirátský kapitán má největší bohatství přímo na palubě, a sice maskota lodi, vyhynulého ptáka doda jménem Polly, o němž se kapitán domníval, že je to přerostlý papoušek. A právě na něj si dělá zálusk i královna Viktorie, která však nesnáší piráty. Přesto se Pirátský kapitán, hnán touhou za penězi a cenou Piráta roku, vydává s Darwinem do Londýna, aby v přestrojení královně Polly prodal. A to se teprve začnou dít věci.

PirátiTvůrci se nebáli nacpat do filmu všechny bláznivé nápady, které se jim zrodily v hlavě, takže se často budete divit, co se dá do některých záběrů či scének dostat a pořád musíte být ve střehu. Dělají si také srandu z pirátských filmů, ale vtipné jsou i odkazy na současnost, jako popcorn v kině či hollywoodská pompéznost při vyhlašování Piráta roku. O legraci rozhodně není nouze a možná všechno na první pokus ani nevstřebáte.

Snímek také vhodně obohacuje parádní hudba proložená několika známými hity a milým překvapením je i český dabing. Zatímco v originále můžete slyšet takové hvězdy, jako jsou Hugh Grant, Martin Freeman či Salma Hayek, také u nás si dali na výběru záležet. Hlavním rolím propůjčili hlas třeba Ivan Trojan, Eliška Balzerová, Lumír Olšovský, Petr Rychlý či Martin Dejdar. Na film „Piráti“ rozhodně do kina vyrazte a neváhejte vzít také děti, smát se budete všichni. Vždyť už v podtitulu na plakátech stojí nápis: „ZEMŘEŠ SMÍCHY S PIRÁTY“.

  Text: Pavel Urban
Foto: Falcon

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání