UNDERWORLD: PROBUZENÍ – Romantický příběh ustupuje nelítostnému boji

Underworld: ProbuzeníTři roky si museli fanoušci snímků UNDERWORLD počkat, než jim tvůrci naservírovali další pokračování. Čtvrtý díl s titulem PROBUZENÍ navazuje na vyprávění o nekonečném boji mezi upíry a lycany. Pokud chcete zažít větší napětí a adrenalin, připlaťte si za vstupenku, abyste mohli vidět zpracování ve 3D nebo IMAXU. Divoké bitky a nelítostné souboje vám pořádně rozpumpují krev v žilách.


Vůbec první UNDERWORLD z roku 2003 zavedl diváky rovnou do období, kdy už sváry mezi vlkodlaky a upíry byly natolik staré, že si jen málokdo z nich pamatoval, proč vlastně vznikly. Jediným pravidlem bylo, nenechat svého nepřítele naživu. To se však změnilo po té, co krásná upírka Selene (Kate Beckinsale) zachránila život Michaelovi (Scott Speedman), z něhož se později stal lycan. Ani tato odlišnost však nedokázala zabránit tomu, aby se do sebe zamilovali a bojovali společně o přežití.

Underworld: ProbuzeníV následujícím díle UNDERWORLD: EVOLUTION, který přišel na řadu o dva roky později, začíná Selene pátrat po své minulosti. Zjistí pravdu o svém původu a odhalí, že ji její vlastní rod po dlouhé roky jen využíval. Zajímavým zpestřením je pak UNDERWORLD: VZPOURA LYCANŮ. Příběhově se tento snímek z roku 2009 vrací na samý počátek upířích dějin. Vypráví o první lásce mezi těmito znepřátelenými rody, která nejenže neměla šťastný konec, ale právě díky ní se z těchto dvou kmenů stali úhlavní nepřátelé.

Ani na počtvrté nečekejte, že by tento odvěký souboj ustal a skončil mírovým podáním rukou. Naopak. V boji se přitvrdí, neboť nepřítel chystá tajnou zbraň. Situace se navíc pro upíry i lycany výrazně zkomplikuje, když proti nim začne zbrojit třetí strana – lidé. Ač se může zdát trochu neuvěřitelné, že zrovna lidská rasa, která není vybavena žádnými zvláštními schopnostmi, jen dostatečnou zásobou munice, může zkrotit nebo vymítit tak silné bojovníky, stane se. Sám Michael i Selene jednomu z takových útoků neodolají. Překvapení však nastává ve chvíli probuzení. Sama a ve zmrzlé komoře upírka dlouho nechápe, co se stalo. Důležité je jen jedno – utéct a pátrat po tom, co se stalo.

Underworld: ProbuzeníSkvělý herecký výkon podala India Eisley. Se svou úlohou se poprala obdivuhodně. Ač v jednu chvíli vypadá jako malá něžná holčička, která by neukradla ani bonbon, o pár vteřin později už cení zoubky a rdousí své nepřátele hlava nehlava. Potkat toto stvoření, dávala bych si velký pozor, abych něčím neurazila.

Zajímavou zápletku tvůrci vymysleli. Příjemně překvapí, že konfliktní situace neprohlédnete a budete napjati v očekávání, jak to asi bude dál gradovat. V posledním filmovém zpracování UNDERWORLDU se však dostává více do popředí epické dění. Film je protkán mnoha bojovými scénami a bitkami. Přitvrdilo se v detailním zpracování – když jde do tuhého, všude sviští kulky, stříká krev či bláto a vzduchem létají různé předměty. Boj je mnohem dynamičtější, rychlejší, aby byl divák neustále ve střehu. Výrazně filmový zážitek umocní projekce ve 3D a kině IMAX. Když se před vámi zjeví monstrózní lycan, který může mít dobré tři metry, a díky živému obrazu máte pocit, že ukousne vaší hlavu místo filmového nepřítele, opravdu z toho zamrazí.

Na druhou stranu by však právě toto propracování detailů mohlo být pro filmové fanoušky drobným úskalím. Proč? Snímek režisérů Manse Marlinda a Björna Steina je skvěle připravený pro trojrozměrnou podobu a velká plátna. Abyste se mohli bát, být napjatí a podtrhlo to vaše očekávání. Obávám se však, že pokud si UNDERWORLD: PROBUZENÍ pustíte jednou doma na DVD na obyčejné televizi, nebude to už taková slast. A to ani pro nejvěrnější fanoušky této ságy.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Falcon

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání