Letošní festivaly ovládla kapela Nightwork

 

Hudební festivalové cenyV úterý 20. září proběhlo v pražském klubu Theatro vyhlášení festivalových cen. Kapela Nightwork všem doslova vyprášila kožich, když zvítězila hned ve třech kategoriích a stala se i Absolutním vítězem.


Sezona open air festivalů je definitivně u konce a nezbývá, než se těšit na tu další. A pokaždé, když něco končí, nastává čas bilancování. Kromě počtu účastníků, kapel, vypitých nápojů a posbíraných plastových kelímků, mohli letos už podruhé návštěvníci volit také nejoblíbenější české festivalové kapely, a to hned v devíti kategoriích.

Hudební festivalové cenyVyhlášení, které proběhlo symbolicky den před oficiálním zakončením léta, zahájil loňský Absolutní vítěz - kapela Divokej Bill. Ti byli letos sice nominováni hned v několika kategoriích, ale ani jednou se jim nepodařilo dotknout se pomyslného zlata. Výhrou pro ně ale může být, že v této komorní atmosféře odehráli malý, ale svůj dvou tisící první koncert.

A oproti akcím pod širým nebem, kam dorazí až několik desítek tisíc diváků, se musela kapela cítit poněkud stísněně. Vlastně celá atmosféra byla, oproti loňskému roku, kdy bylo vyhlášení na Staroměstském náměstí přístupné komukoliv, poněkud klidná. Jen pár skalních fanoušků kapely Mandrage sem tam ječelo tak, že všem v jejich blízkosti praskaly ušní bubínky, ovšem poté, co zjistili, že jejich oblíbenci už bohužel nedosáhnou na žádné ocenění, klub zklamaně opustili. Ostatní se bavili mezi sebou, popíjeli na baru a někteří si vychutnávali vystoupení interpretů, kteří Festivalové ceny doprovázeli. Poslechnout si mohli třeba Báru Zemanovou, Tomáše Kluse, kapelu Mandrage či Markétu Konvičkovou.

Hudební festivalové cenyA kdo jsou ti, co v letošním ročníku zvítězili? Kategorii Hip-Hop a dance ovládla skupina PSH. „Ta cena má význam, je to cena od diváků, pověsíme si jí ve studiu aspoň na záchod,“ děkoval Orion.

Kapelou roku 2011 byli vyhlášeni Nightwork, kteří porazili Divokýho Billa i UDG. „Máme teď celozávodní dovolenou,“ omlouval absenci téměř všech členů bubeník vítězů Ondřej Sluka.

V kategorii Metal, hard rock, punk zvítězila skupina Škwor, Nejoblíbenějším interpretem roku 2011 se stal Tomáš Klus, který prohlásil: „Nechci, aby se zapomínalo na to, že jsme Děti slunovratu,“ a upozornil tak na Jirku Kučerovského, jenž ho doprovází na všech koncertech.

V kategorii Ska, reggae zvítězila kapela Sto Zvířat. Nominovány kromě nich byly i skupiny Fast Food Orchestra a Tleskač.

Hudební festivalové cenyNávštěvníci volili také Nejoblíbenější festival roku 2011, kde se na třetím místě umístil festival Mighty Sounds, na druhém Rock for People, za který přebíral cenu Vašek Bártra z Divokýho Billa a vítězem se stal Masters of Rock.

Vítězství v kategorii Pop, rock si odnesli opět Nightwork, výhercem speciální kategorie Internet 2011 se pak stala kapela Kryštof, která se bohužel nemohla kvůli koncertu dostavit, Richard Krajčo však poděkoval prostřednictvím nahrávky.

Poslední kategorií byl Absolutní vítěz, kde byly nominovány skupiny Divokej Bill, UDG, Nightwork a zpěváci Tomáš Klus a Xindl X. Klus se umístil na třetím místě, těsně za Divokým Billem a vítězem se stala trochu překvapivě kapela Nightwork, která si pro ocenění došla tento večer už po třetí.

Vyhlášení ukončil svými písněmi Tomáš Klus s Jirkou Kučerovským. Někteří se poté vydali na kutě, jiní zůstali a rozjeli spolu s interprety party do pozdních hodin.Text: Tereza Netoličková
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Kdo bude hvězdou letošních festivalů?
Hudební festivalové ceny 2011 startují nové hlasování
Hudební festivalové ceny: Poslední připomínka uplynulé sezóny
Hudební festivalové ceny ověří popularitu interpretů

  

Komentáře  

 
#2 Bersen Hoxha 2011-09-29 12:45
Děkujeme za chválu i za připomínky.
Samozřejmě se jednalo u subjektivní pocit naší redaktorky, která se snažila co nejlépe zachytit atmosféru. Nikde nikoho nesledujeme, tedy pokud si to sám nepřeje :-))
Věříme, že se Vám budou líbit i další naše články v budoucnu.
 
 
#1 Aneta Šindelářová 2011-09-26 19:35
Krásný článek! :) Fakt! Jen by to příště chtělo více pravdy! :) Třeba to, že "skalní fanoušci"(fanynky) neodcházely proto, že se MNG neumístili (pro nás budou první i bez toho ocenění) nýbrž proto, že jsme šly za nimi. Příště, abych se bála někam jít... Nikdy bych nevěřila, že nás bude "někdo" sledovat...! :-))) Jinak.. jak jsme řekla, krásný článek! :-)
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání