Závěr Mighty Sounds kazilo počasí, fanoušci to ale nevzdali

Mighty Sounds 2011Zůstat na festivalu Mighty Sounds až do pondělního rána chtělo velkou dávku odhodlání. Příjemné teplo totiž z ničeho nic v neděli večer vystřídal déšť a vichr. A to tak silný, až to chvíli vypadalo, že je opravdu dohráno.


Druhá polovina letošního ročníku táborského Mighty Sounds se nesla v pohodovém duchu. V sobotu odpoledne zde předvedli své SKA pražští Discoballs nebo Basta Fidel, večer pak také jedna z hlavních hvězd - jamajští Skatelites, jejichž kapelní počátky sahají až do šedesátých let. Sobotní večer však byl příležitostí také pro ty, kteří chtěli jít za hranice ska-punk žánrů.

Mighty Sounds 2011Na hlavní scéně se totiž hrálo třeba hororové psychobilly Demented Are Go. Estrádní elektro show britské nové vlny osmdesátých let pak zase předvedli Sigue Sigue Sputnik. Toto duo nadchlo především svými nezapomenutelnými kostýmy. U stage díky tomu bylo po koncertě dost plno a pěkně živo. Řada návštěvníků i organizátorů festivalu se s nimi totiž chtěla vyfotit.

Neděle už byla klidnější o něco méně. A mohlo za to počasí. Navečer se totiž zvedl vítr, který nejprve rozfoukával jen povalující se odpadky a zvedal stany, pak se ale začal opírat také do stagí a v tu chvíli se zdálo, že festival je předčasně u konce.

Pořadatelé totiž dostali strach, že se jim houpající se světla nebo zvukařské vybavení zřítí mezi diváky v pláštěnkách. Před plánovaným koncertem pražské hip hopové formace Prago Union se tak na scéně namísto příprav rozjel úklid.

Netrvalo to však dlouho. Kdo se tímto pohledem na rozmontovávání pódia nenechal odradit, ten se finálové části ska, reggae a punk festivalu dočkal. Před půlnocí totiž z mikrofonu zaznělo, že koncerty budou přeci jen pokračovat a avizovaný program pojede dál.

Mighty Sounds 2011Zmiňovaní Prago Union, argentinské ska Karamelo Santo nebo španělský Termofrigidus, kteří byli plánováni na nedělní noc, tak nakonec zahráli. A fanoušky dokázali rozskákat stejně tak jako by šlo teprve o první festivalovou noc. Mezi jednotlivými songy se tomu divili i samotní interpreti. "Neuvěřitelné je, že nám tu zůstal ranec lidí. Stáli tu i celých devadesát minut, kdy jen chcalo a fučelo. Jsou to králové víkendu," shrnuli Prago Union tento festival na svém webu.

Na sedmý ročník Mighty Sounds se proto bude vzpomínat v dobrém. Více než dvanáct tisíc návštěvníků totiž mohlo v Táboře znovu prožít tři dny ve ska-punk rytmech.


DALŠÍ FOTKY ZE SOBOTNÍHO A NEDĚLNÍHO DNE NALEZNETE ZDEText: EMM
Foto: Aneta Přinesdomů

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Mighty people si užili první festivalovou noc
High Jump 2011: Ukažte, jak umíte skákat
Ska a punk v Táboře na Mighty Sounds!
Festival Okoř se znovu vrací na scénu

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání