Hudební festivalové ceny: Poslední připomínka uplynulé sezóny

Hudební festivalové ceny 2010
Výroční Hudební festivalové ceny pro nejpopulárnější festivalové hvězdy jsou u nás letos úplnou novinkou. Zatím se tedy nedá s určitostí předpovědět, zda se tato myšlenka ujme nebo zda zapadne. Fakt, že v soutěži hlasovalo více než tři tisíce fanoušků, však dokazuje, že každoroční festivalové ceny mají celkem zajímavý potenciál do budoucnosti.

Hudební festivalové ceny 2010Návrh na udělování festivalových cen představila letos v červnu agentura Promoprodukce. Během léta organizátoři objeli dvacet nejpopulárnějších českých festivalů, kde vyzývali návštěvníky k hlasování pro svoji nejoblíbenější kapelu či interpreta. Nominaci si vysloužili ti z nich, kteří zahráli alespoň na třech vícedenních festivalech. Vyhlášení vítězů proběhlo 29. září večer na Staroměstském náměstí a bylo živě vysíláno Public TV.

 

Podzimní počasí a hlavně nezvykle ukázněný a nepříliš početný dav nenechaly nikoho na pochybách, že atmosféra prosluněných festivalů už je pro letošní rok nenávratně pryč. Setmělému náměstí přijeli mezi nominacemi zahrát třeba slovenští No Name, diváci si však užili i koncert dalších kapel jako byly Rybičky 48, UDG, Dog, Prague Conspiracy nebo Wohnout. Tyto krátké hudební vložky formací, které vesměs vystupují hlavně na festivalech, svou povědomou hudbou snad trochu připomněly náladu těchto akcí. Na podzimním Staromáku ale neteklo proudem pivo ale spíš kafe, což se bohužel projevilo i na celkové atmosféře.

 

Hudební festivalové ceny 2010Tu zajímavější stránku celé akce proto představovalo spíše samotné vyhlašování. Hlavní anketu suverénně ovládla kapela Divokej Bill. Skupina deseti muzikantů z Úval si ve zkušebně může vystavit cenu pro nejlepší kapelu a ocenění v kategorii rock-pop. Trofej pro nejlepší kapelu v kategorii Reggae a Ska si odnesla formace Sto zvířat, mezi metalovými a punkovými bandy zvítězili Krucipusk, hip hop a dance ovládla populární hip hopová dvojice Indy a Wich. Nejvíce hlasů v kategorii interpretů získal písničkář Xindl X. Příznivci outdoorové hudby vybírali v hlasování také pětici nejpopulárnějších festivalů – celkovým vítězem se stal královéhradecký Rock for People následován MIghty Sounds, Masters Of Rock, Benátskou nocí a festivalem Colours of Ostrava.


Podzimní atmosféru Hudebních festivalových cen se za celou dobu povedlo přetnout jenom párkrát, těžko z toho však můžeme vinit organizátory – co jiného také očekávat na sklonku září. Samotná myšlenka předávání podobných ocenění je totiž určitě výborný nápad, který si jistě zaslouží pozornost všech milovníků dobré muziky a v budoucnosti snad i jistou prestiž. 

Text: Klára Votavová
Foto: Promoprodukce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání