Ve čtvrtek se na Hip Hop Kempu sedělo na molu na židli

Hip Hop KempPrvní den jubilejního desátého ročníku Hip Hop Kempu v hradeckém Festivalparku proběhl za slunečného počasí ve velmi uvolněné atmosféře. Hlavní live stage překvapila dlouhým molem vysunutým do publika a z večerního programu zaujaly hlavně zámořské kapely Arsonists a Odd Future.


Do Hradce Králové na letiště už si lidé zvykli jezdit. Vždyť se zde Hip Hop Kemp koná od roku 2005. Celkově desátý ročník slibuje velmi slušný line up a po středeční warm up párty, na kterou podle pořadatelů přijelo 10 000 fanoušků, už během čtvrtka program nabídl řadu zajímavých vystoupení. Areál si zachoval svůj ráz a opět nabízí nejrůznější zábavu, služby a především hudbu servírovanou na všechny způsoby.

Hip Hop Kemp 2011Odpolední program začal s lehkým zpožděním a startovní pistoli třímali v rukou Manželé, tedy praotcové tuzemského hip hopu. Zajímavé bylo sledovat vystoupení členů labelu Ty Nikdy a jazykově snadno vstřebatelný koncert ještě odjeli slovenští H16. Pak už došlo, co se rapu týče, na zámořský blok.

Wildchild před sedmi lety na Hip Hop Kemp přivezl svou dceru, tentokrát dorazil se synem Milesem, který je coby úspěšný tanečník známý spíše jako Baby Boogaloo. Oba sklidili velký potlesk a uznání. Němečtí DJs Snowgoons následně doprovázeli Parrishe Smitha, Seana Strangeho a další hosty. Na pódiu se dokonce objevil i Tony Touch. Našlapanější show však předvedli až Arsonists. V sestavě Q-Unique, Swel Boogie, D-Stroy a Freestyle bavili publikum energickými peckami. Dokonce si na molo pódia přinesli židle a v jedné skladbě simulovali jízdu autem. Do svého vystoupení ale přidali řadu dalších pohybových či myšlenkových doplňků, které se vidí jen zřídkakdy.

Hip Hop Kemp 2011Jelikož hudebník, zpěvák, skladatel a muž dalších několika řemesel Mayer Hawthorne do České republiky nedorazil, mohli se přítomní těšit na čtvrteční vyvrcholení v podobě Odd Future. Tahle parta mladíků okolo dvaceti let už za mořem pobláznila nejednoho fanouška. Jejich styl je těžko zařaditelný, každopádně útočí na vaše smysly bez milosti.

 

Tihle kluci se především bavili, když například Tyler přijel až dopředu na molo na kole, zvláštní typ pódia mu připomínal tvarem penis. A jelikož měl ještě nohu ve speciální ortéze po nedávné zlomenině, nepohrdl ani už výše zmíněnou židlí. Zároveň se však nebál o několik minut dříve skočit bezhlavě do davu. Postupem času si publikum rozhodně získali, i když lidé byli trochu vlažní, možná ještě zmožení horkým dnem.

Chvíli po skončení programu na hlavní stagi se na cestě k areálu a stanovému městečku zřítil strom, naštěstí zde v tu chvíli nikdo neprocházel ani neprojížděl. Mnozí totiž ještě nasávali atmosféru na dalších stagích či u barů.Text: Pavel Urban
Foto: Hip Hop Kemp

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Nový týden s The Offspring, Hip Hop Kempem a Okoří
Desátý Hip Hop Kemp už zná podrobný program
Srpen bude nadupaný hudebními festivaly
Kostka ledu na Hip Hop Jamu 2011


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání