První den na Sázavafestu zdarma!

Sázavafest 2011Zbývá už jen devět dní do jedné z nejočekávanějších letních akcí tohoto roku – Sázavafestu. Pořadatelé si na poslední chvíli pro nás připravili pár příjemných překvapení. O letošním jedenáctém ročníku, který bude pořádně našláplý, se můžete více dočíst v našem aktuálním článku.


Prvním a nejspíš nejlepším překvapením je vstup zdarma na zahajovací den festivalu. Pro ty, kteří na Sázavafestu nikdy nebyli, je to možnost ochutnat trochu unikátní atmosféry. Tato akce byla původně zamýšlena jen pro obyvatele Benešova, ale nakonec organizátoři vyšli vstříc i ostatním. „Tento nápad vznikl na popud radnice Benešova, a když jsme o tom hlouběji přemýšleli, rozhodli jsme se akci rozšířit i za brány města. Kdo bude chtít nahlédnout do Zeleného ostrova, nebude muset ve čtvrtek platit žádné vstupné,“ uvedl Pavel Kloupar, ředitel a dramaturg festivalu. Kdo se tedy rozhodne navštívit čtvrteční Sázavafest, uvidí kapely Sto zvířat, Rybičky 48, Wohnout, dále Jiřího Schmitzera, Václava Koubka, Ivana Hlase, Xaviera Baumaxu, Keks a jiné umělce. Na dalších dvou scénách budou k vidění například vítězové letošních Bitev o Sázavafest, od 15 hodin pak na Instinkt scéně poběží pásmo letošních Ozvěn Anifestu. Areál bude pro veřejnost otevřen ve čtvrtek od jedenácti hodin.

Sázavafest 2011Další novinka potěší zejména obyvatele Benešova, kde se festival bude konat. Jedna ze scén bude umístěna přímo na Masarykově náměstí. Tato městská scéna je zaměřena spíše na starší generaci. Program bude uzpůsoben prostředí, takže obyvatelé se nemusí bát hluku ani velkého nepořádku. Jedá se především o odpočinkovou zónu a těšit se zde můžete v pátek 5. 8. od 16 do 19 hodin na Generace rock, Ruce Nohy, Ponožky pana Semtamťuka a v sobotu 6. srpna pak od 14:00 do 18. hodiny na Český šraml Honzy Slabého, Ponožky pana Semtamťuka a Lahvátor.

Poslední zajímavostí je festival uprostřed festivalu. Po vzoru Rock for People i na Sázavafestu bude vybudována Jamstage, která bude hostit kapely a interprety členů Sairight (SAI) Tento svaz autorů a interpretů vznikl v roce 1989 jako občanské sdružení a jeho hlavním zájmem je aktivní činnost v hudební oblasti a snaha vytvářet co nejlepší podmínky pro hudbu a hudebníky - bez rozdílu žánru a druhu uměleckého výkonu. Ve spolupráci s Muzikusem a Music City garantem mají na starost organizaci celé Jamstage, na níž mimo jiné zahrají také vítězné kapely z různých hudebních soutěží. O zábavu se zde bude dále starat Poetic Filharmony, Projektil, Marta Elefteriadu a Standa Barek, MCH band, Vokobere (Jiří Vondráček, Tomáš Berka a Petr Kocman) a Natural.

Sázavafest 2011Areál bude přístupný od čtvrtka 4. až do neděle 7. července. Parkovat můžete na jednom ze tří parkovišť, bude vás to stát 220 korun za celou dobu na festivalu. Jelikož ta správná atmosféra začíná již při cestě na akci, doporučujeme využít možnosti zakoupit si  zpáteční jízdenku Českých drah (vlak + Sázavafest 2011) odkudkoliv z České republiky do Benešova s 50% slevou z obyčejného jízdného.

Vstupenky na celý festival je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro a Eventim za 1 000 Kč bez poplatků, na místě pak budou vstupenky po 1 200 korunách. Sobotní vstupenka vyjde na 700 Kč.


Text: Simona Hradecká
Foto: Sázavafest

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Rock for Church(ill): Za málo peněz hodně muziky
Sázavafest má i letos co nabídnout
Festival Okoř se znovu vrací na scénu
Sázavafest tentokrát v Benešově! 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání