Sázavafest tentokrát v Benešově!

Sázavafest 2011Dobrá zpráva pro příznivce multikulturního Sázavafestu! Nejen chuť poslechnout si dobrou muziku skvělých zahraničních i domácích kapel nás 4. – 7. srpna zavede asi 50 kilometrů na jihovýchod od Prahy. Sázavafest se již po čtvrté stěhuje, a to z organizačních důvodů do města Benešov. Můžeme se tedy těšit na našláplý line-up, ale i na pohodlí, které změna místa nabízí.


Od počátku festivalu uplynulo dlouhých deset let, při kterých se organizátoři neustále snažili zlepšovat nedostatky a zároveň vyhovět všem návštěvníkům. Jedenáctý ročník Sázavafestu chystá několik překvapení. Podle posledních informací se ponese v duchu reggae, ska, jazzu, kytarovek, elektroniky a folku. Vystoupí zde okolo 120 kapel na šesti podiích, z toho 2 se nachází v zastřešených halách s kapacitou až 5 tisíc osob.

Sázavafest 2011Známá a potvrzená jména jsou velikáni, jako například elektro špička z Manchestru Hurts, synth-popová čtveřice ze západního Berlína Alphaville, britští The Subways, kompletní pětičlenná koncertní sestava Kosheen, Nouvelle Vague, Jazzanova, Belleruche, Irie Révoltés a další. Dále se představí Jana Kirschner, která bude mít v ČR vůbec první vystoupení po mateřské dovolené. Společný koncert odehraje Dara Rolins s Danem Bártou a nebude chybět ani zpěvačka Věra Bílá s kapelou Gynovci. Z legend zahrají Václav Koubek nebo Jiří Schmitzer. Kompletní seznam je k dispozici na oficiálních stránkách festivalu.

Volné chvíle mezi jednotlivými koncerty můžete vyplnit doprovodným programem, jako je autorské čtení (Michal Viewegh, Leoš Šedo), divadlo (Studio mladých Divadla na tahu) a filmy (dokument Jak se dělá porno či krátké snímky Jak prodat ženu, K-on-Flikt,Okno).  Rodiče, kteří si budou chtít vychutnat festival naplno, mohou využít dětského koutku Minimax, kde se o potomky postará pedagogicky vyškolený personál. Pro milovníky dobrého moku je nachystaný velký výběr piv. Žízeň mohou uhasit přímo v areálu či při návštěvě pivovaru Ferdinand.

Sázavafest 2011Podstatnou novinkou letošního ročníku Sázavafestu je místo konání. Areál Zelený ostrov se nachází v těsné blízkosti vlakového i autobusového nádraží v Benešově (cca 300 metrů). Výhodou je i rychlost dopravy mezi Prahou a Benešovem. V hlavním městě je vlak za 50 minut a jezdí každou hodinu. Odpoledne si můžete udělat výlet do překrásného zámku Konopiště (cca 20 minut chůze). Na dohled se nachází stylová venkovní plovárna Koupadla na Sladovce z 30. let, kde se v dobu konání festivalu budou odehrávat živé koncerty.

Podle slov ředitele Sázavafestu Pavla Kloupara je hlavním důvodem jeho přesunu bezpečnost.  „Po zkušenostech z loňska, kdy při povodních řeka Sázava přímo ohrožovala areál festivalu v Kácově, nechceme riskovat bezpečnost návštěvníků. I přes nemalé investice do terénních úprav, které byly v uplynulých letech realizovány, stále hrozí nekontrolovatelné zavodnění areálu, které je pro festival příliš riskantní.“

Sázavafest 2011Starosta Benešova Jaroslav Hlavnička, se na návštěvníky těší a láká je na řadu obchodů a služeb, které budou ve městě k dispozici po celou dobu konání festivalu. „Oproti Kácovu mohou návštěvníci v Benešově využít škály obchodů a restaurací, hotelovou síť i ubytovny, samozřejmostí jsou u nás i bankomaty. V horkých dnech se navíc budou moci zchladit v bazénu.“

Vstupenky na 11. ročník Sázavafestu zakoupíte po celé České republice i v zahraničí v předprodejních sítích Eventim a Ticketpro.


Text: Simona Hradecká
Foto: Sázavafest

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Festival Rock for People uzavřel zahraniční line-up
Hudební festivalové ceny 2011 startují nové hlasování
Jarní Sázavafest 2011 byl divoký, hravý a nespoutaný
Jarní Sázavafest se už blíží

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání