Mighty people si užili první festivalovou noc

Mighty Sounds 2011V pátek 15. července začal třídenní skapunkový svátek na letišti Čápův Dvůr v Táboře. Ti, kteří se rozhodli letošní Mighty Sounds navštívit, jistě nebudou litovat, již z prvního dne se stala velká pohodová párty.

 

„Čau Mighty people!“ zařvali v pátek při zapadajícím slunci z hlavní stage United Flavour a odstartovali tak první večer sedmého ročníku festivalu. Songy na pomezí reggae, soulu, hip hopu a latino přitáhly desítky lidí. Dostat se blíž bylo během chvilky téměř nemožné. Podobně živo bylo v tu dobu i na vedlejší scéně. Dav pogujících fanoušků tam musely uklidňovat samotné kapely, Jinak by se v poskakujícím kotli ušlapali.

Mighty Sounds 2011První část Mighty se tak rozjela pěkně rychle. Celý večer však šlo prožít celkem v klidu. Ze dvou největších stagí totiž vůbec nebyl důvod odcházet. Jamajské reggae Israel Vibration, britské Dub Pistols či španělský Obrint Pas nešlo přeslechnout.

Poslední zmiňovaná kapela dokonce málem ani neskončila. Skákající fanoušci je nechtěli, podobně jako před třemi lety, kdy na Mighty Sounds tahle skupina z Valencie koncertovala prvně, pustit. Latino motivy v kombinaci s arabskými melodiemi první festivalovou noc fungovaly výborně.

Mighty Sounds 2011A neméně přídavků museli po půlnoci zahrát pravidelní účinkující na Mighty Sounds, Fast Food Orchestra. Mezi nimi byly jednak songy z nového alba „Utsuki“, zároveň ale i písně, které se kapele osvědčily při třináctiletém koncertování.

Život v rozlehlém festivalovém areálu však na dlouho neustal ani poté, co stage zhasly. Přestože vypitých kelímků i lahví bylo v noci viditelně hodně, tak už brzy ráno se zase pokračovalo. Třeba pivní stan se začal zaplňovat už kolem osmé. Slunce totiž ve stanovém městečku nikoho dlouho vyspávat nenechalo.


FOTKY Z PÁTEČNÍHO DNE NALEZNETE ZDE


Text: EMM
Foto: Mighty Sounds (archiv)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Festival Okoř se znovu vrací na scénu
Ska a punk v Táboře na Mighty Sounds!
Kam vyrazit za hudebním dobrodružstvím v červenci?
Prožijte léto ve znamení drum & bass na Let It Roll

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání