Open Air Festival Trutnoff zahájí hobit Frodo Pytlík

festival trutnoffNa legendární Český Woodstock - Trutnoff, který se uskuteční od 14. do 17. srpna, přijede hobit Frodo z Pána prstenů a Hobbita, ale i úchylák Kevin z  kultovního Tarantinova a Rodriguezova filmu Sin City, známý americký herec Elijah Wood. Přiveze své desky, pozdraví a zahájí festival. Po loňské návštěvě náčelníka Apačů Winnetoua uvítáme představitele hobitů ze Společenstva prstenu.


Frodo celý festival nejprve při kmenovém obřadu pozdraví, slavnostně uvede a zahájí. Poté se odebere do Undergroundového stanu Ivana M. Jirouse, kde nebude stříhat ušima, ale míchat své desky. Bude to Neočekávaný dýchánek a k této hobití slavnosti a tanci se rádi přidáme i my. Je to další střípek k oslavě třicetiletí festivalu. Elijah Wood přijede s projektem Wooden Wisdom & DJ Fitz. Přiveze Frodo i kouzelný prsten?

 

festival trutnoff


Po náčelníkovi Apačů Hobbit
O kultovním festivalu, který má kořeny v hlubokém undergroundu, řekl jeho náčelník Václav Havel, že se mu na něm libí jeho spiklenecká atmosféra. Do tohoto společenství spiklenců, po loňské návštěvě rudého bratra Winnetoua, nyní přijede jeden z hlavních filmových představitelů podobného spolku - Společenstva prstenů. „Kniha Pán prstenů anglického autora J. R. R. Tolkiena se v osmdesátých letech šířila v samizdatu a oficiálně u nás za bolševika nemohla vyjít. Mordor strašil i komunisty. Nyní přijede do podhorského ležení jeden z jejích hlavních filmových představitelů,“ vzpomenul před wigwamem zakladatel festivalu Geronimo. Pro festival, jehož první ročníky v roce 1984 a 1987 rozehnala totalitní Státní bezpečnost, typické a symbolické propojení.

Podhorské ležení vzhůru nohama
„Fótr“ festivalů Český Woodstock – Trutnoff je průkopníkem. Ctí nejen tradice, dedikace, ale i momenty setkání a zajímavé návštěvy, které by si ještě před pár lety s hudebním festivalem málokdo spojoval. Před šesti roky doslova obrátil vzhůru nohama „podhorské ležení“ Winnetou alias francouzský herec Pierre Brice, který byl na hlavním pódiu jmenován za Rudého bratra ze spřáteleného kmene. Viditelně dojatý Winnetou tehdy dostal indiánskou čelenku, a když se vloni do podhorského ležení vrátil, přivezl i svoji filmovou sestru Nšo-či. Odjížděl opět dojatý a s obří indiánskou dýmkou míru. Obrátí Hobbit podhorské ležení vzhůru nohama podobně jako Winnetou? Co přiveze a s čím odjede Frodo alias Elijah Wood? To je zatím uschované pod tajemnou dekou indianského stařešiny.

festival trutnoff


Elijaha Wooda zaujal festival i jeho historie
Froda jsme seznámili s historií i současností festivalu a jeho problémy. Jak víte, hudební přehlídku po změně územního plánu trutnovskou radnicí ohrožuje stavební lobby a rozšiřující se městská a průmyslová zástavba. Elijaha Wooda festival i jeho historie zaujala. Má rád i Patti Smith, která na hudební přehlídcerovněž vystoupí. Obsáhlejší rozhovor s Frodem - známým hercem Elijah Woodem přineseme na místě ve Festivalovém samizdatu.

Podhorský dýchánek - z Mordoru za gramce
„Frodo opustil svůj kraj a vydal se na kultovní setkání mezi stromy a dobrými travami, kterému hrozí vyhnání z jeho původního území. Přesunul se z Mordoru za gramce. Podle hobití nátury rád dělá zábavu a baví i ostatní. Hobiti mají rádi veselice a dýchánky a letošních třicet let k tomu přímo vybízí. Nebude točit prstenem, ale deskami,“ uzavírá Tam-Tam před svým teepee indiánka Marta Věchetová.


Text: Otiz
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání