Ohlédnutí za 6. ročníkem festivalu Let It Roll

let it roll 2013Let It Roll Open Air 2013 je za námi. Všichni z organizačního týmu se už probrali z ročního obrovského pracovního vypětí na přípravách festivalu a je čas na několik dní vydechnout. Ve článku naleznete zhodnocení akce z pohledu organizátorů.


„Chtěli bychom tímto ještě jednou poděkovat za nezapomenutelnou atmosféru, kterou dokázali návštěvníci Let It Rollu na festivalu vytvořit. Všichni z organizačního týmu jsme nadšeni, že česká bassmusic scéna dokáže vytvořit tak neuvěřitelný zážitek, jakým byl letošní ročník festivalu! Šesté pokračování Let It Roll Open Airu navštívilo celkem 15 000 lidí denně a z toho zhruba 1 500 zahraničních návštěvníků. Je nám ctí, že se fenomén Let It Rollu jako největšího drum & bassového festivalu v Evropě roznesl do celého světa. Nadmíru pozitivní reakce světové producentské a DJské špičky, která na festivalu vystoupila, vypovídají o tom, jak velký zážitek to pro ně byl. A i to je především váš úspěch, za což vám patří největší díky a respekt!

Oceňujeme vaši ohleduplnost vůči obyvatelům města Benešov a bez výjimek bezproblémový průběh fungování tak velkého počtu návštěvníků vzhledem k domorodým občanům. Z  jejich reakcí, které nejsou ovlivněny mediálním záměrům, znemožnit další konání festivalu v Benešově, vychází všeobecně pozitivní ohlasy; nemáme ani hlášené žádné větší konflikty, škody apod.

Vedle spousty povedených věcí samozřejmě víme i o několika nedostatcích. Let It Roll se uskutečnil v novém areálu a některé chyby se vždy projeví až za plného provozu - vše se bohužel nedá přesně předpovědět. Mezi hlavní nedostatky patřil poddimenzovaný počet sprch. Extrémně vysoké teploty zapříčinily, že se nestačila doplňovat voda v cisternách na pitnou vodu. Podstatné navýšení počtu návštěvníků také vyústilo v zaplnění kapacit úschovny a pomalejšímu odbavování na barech. Všechny vaše další připomínky k organizaci festivalu evidujeme a samozřejmě se příští rok zaměříme na dořešení areálu tak, aby se předešlo těmto nedostatkům.


let it roll 2013


Velmi nás těší, že na festivalu vystoupilo všech 110 účinkujících kromě Mind Vortex (ti nestihli letadlo, ale ochotně je nahradili extra setem Ed Rush & Optical) a AK-Industry, který měl při cestě na letiště nehodu na dálnici a místo něj zahráli District7. Doufáme, že jste byli spokojeni s předem avizovanými změnami a tím,  že Gridloka nahradili Mindscape & Jade a nemocného Johna B zastoupili Scratch Perverts. Všichni zahraniční účinkující se v pořádku vrátili do své rodné země a posílají nám pozdravy, doprovázené nadšenými reakcemi na české publikum a jejich víkendový pobyt v ČR.

Pokračovat v záměru Let It Rollu, být víc než jen festival a vybočovat z řady klasických akcí, se dle našeho názoru nadmíru podařilo. Na vzhledu a vizuálním prožitku z Let It Rollu se podílela spousta umělců, designerů, architektů a performerů. Všem patří velké poděkování za jejich spolupráci a vytvoření jedinečné atmosféry.

Pro příští rok si klademe za cíl, připravit pro vás ještě pohodlnější areál. Co se týče konceptu dalšího ročníku, celý organizační tým festivalu vzkazuje: ‚Jestli vám přišel zážitek z letošního Let It Rollu jako úlet, nenechte si ujít to, co na vás chystáme příští rok!'"Text: Michal Karmazin
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání