Let It Roll servíruje další lahůdku - přijede Noisia

let it rollOrganizátoři festivalu prohlásili, že součástí letního programu bude i holandský projekt Noisia, který potvrdil svou účast. Po čtyřletém čekání se letos fanoušci dočkají návratu této legendární formace na pódium Let It Rollu. Od poslední návštěvy Noisie se hodně změnilo – v současné době patří mezi nejžádanější producenty elektronické hudby!


Členy tohoto projektu lze charakterizovat jako enormně schopné, geniální producenty s obrovskou chutí tvořit. Na Let It Rollu jsme Noisii naposledy slyšeli v roce 2009 a letos budou nepochybně patřit mezi hlavní hvězdy letního festivalu.

Projekt Noisia, stylizováno jako NOISIΛ (neboli VISION otočené o 180°), tvoří Nik Roos, Thijs de Vlieger a Martijn van Sonderen. Jejich první release se objevuje v roce 2003. Originální zvuk této formace hned ze začátku jejich tvorby vzbuzuje zájem velkých britských hudebních vydavatelství, jako například Renegade Hardware, Moving Shadow, Ram, Virus a spousty dalších.

V roce 2005 zakládají vlastní vydavatelství Vision Recordings, kde vydávají své tracky a kolaborace s jinými producenty. Díky tomu, že Noisia vychází pod svým labelem, nemusí se podřídit vnějším tlakům vydavatelství a můžou si zachovat „kreativní kontrolu“ nad vlastním zvukem jejich produkce. V roce 2007 členové projektu založili Division Recordings, kde vydávají především electro, house, breaky a dubstep.  Aby toho nebylo málo, v roce 2010 rozjelii třetí label pod názvem Invisible Recordings, určený pro deep a experimentální styly drum & bassu.

noisia


Členové Noisia mají obrovský tvůrčí přesah. Spolupracovali na produkci s mnoha umělci různých hudebních stylů a zaměření. Podíleli se například na skladbách  „Alice“ od Mobyho, „Omen“ od The Prodigy, „E.T.“ od Katy Perry, „Scary Monsters and Nice Sprites“ od Skrillexe, „Raise your Weapon“ od Deadmau5 a „Earthquake“ v kolaboraci s Labrinth ft. Tinie Tempah. Dále spolupracovali na řadě tracků s Foreign Beaggars, mimo jiné na tracku „Contact“, který má na YouTube více než 8 miliónů zhlédnutí. Jejich tvorba slaví také úspěch ve slavných počítačových hrách Wipeout, Grand Turismo a Devil May Cray.

V roce 2012 vychází Special Edition jejich úspěšného debutového alba „Split The Atom“ z roku 2010. Koncem roku 2012 Noisia remixuje hit „Smack My Bitch Up“ od The Prodigy k příležitosti re-releasu alba The Fat Of The Land. V polovině roku vyšla na Vision Recordings pecka „Dustup“ ve spolupráci s The Upbeats.

Projekt Noisia vystupuje v rámci svých tour po celém světě, avšak zajištění jejich účasti na jakékoli show je v současné době velice obtížné. Poslední roky poptávka několikanásobně převyšuje možnou nabídku volných termínů, takže si kluci vysloveně vybírají, kvůli kterému eventu na chvíli opustí své studio a přijedou zahrát. Letos máme tu čest, že Noisie dorazí do České republiky na festival Let It Roll Open Air 2013! Ten se uskuteční 2. a 3. srpna 2013. Předprodej vstupenek na tento jedinečný a atmosférou nabitý festival můžete zakoupit v síti Ticketportal. Text: LIR
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání