Let It Roll servíruje další lahůdku - přijede Noisia

let it rollOrganizátoři festivalu prohlásili, že součástí letního programu bude i holandský projekt Noisia, který potvrdil svou účast. Po čtyřletém čekání se letos fanoušci dočkají návratu této legendární formace na pódium Let It Rollu. Od poslední návštěvy Noisie se hodně změnilo – v současné době patří mezi nejžádanější producenty elektronické hudby!


Členy tohoto projektu lze charakterizovat jako enormně schopné, geniální producenty s obrovskou chutí tvořit. Na Let It Rollu jsme Noisii naposledy slyšeli v roce 2009 a letos budou nepochybně patřit mezi hlavní hvězdy letního festivalu.

Projekt Noisia, stylizováno jako NOISIΛ (neboli VISION otočené o 180°), tvoří Nik Roos, Thijs de Vlieger a Martijn van Sonderen. Jejich první release se objevuje v roce 2003. Originální zvuk této formace hned ze začátku jejich tvorby vzbuzuje zájem velkých britských hudebních vydavatelství, jako například Renegade Hardware, Moving Shadow, Ram, Virus a spousty dalších.

V roce 2005 zakládají vlastní vydavatelství Vision Recordings, kde vydávají své tracky a kolaborace s jinými producenty. Díky tomu, že Noisia vychází pod svým labelem, nemusí se podřídit vnějším tlakům vydavatelství a můžou si zachovat „kreativní kontrolu“ nad vlastním zvukem jejich produkce. V roce 2007 členové projektu založili Division Recordings, kde vydávají především electro, house, breaky a dubstep.  Aby toho nebylo málo, v roce 2010 rozjelii třetí label pod názvem Invisible Recordings, určený pro deep a experimentální styly drum & bassu.

noisia


Členové Noisia mají obrovský tvůrčí přesah. Spolupracovali na produkci s mnoha umělci různých hudebních stylů a zaměření. Podíleli se například na skladbách  „Alice“ od Mobyho, „Omen“ od The Prodigy, „E.T.“ od Katy Perry, „Scary Monsters and Nice Sprites“ od Skrillexe, „Raise your Weapon“ od Deadmau5 a „Earthquake“ v kolaboraci s Labrinth ft. Tinie Tempah. Dále spolupracovali na řadě tracků s Foreign Beaggars, mimo jiné na tracku „Contact“, který má na YouTube více než 8 miliónů zhlédnutí. Jejich tvorba slaví také úspěch ve slavných počítačových hrách Wipeout, Grand Turismo a Devil May Cray.

V roce 2012 vychází Special Edition jejich úspěšného debutového alba „Split The Atom“ z roku 2010. Koncem roku 2012 Noisia remixuje hit „Smack My Bitch Up“ od The Prodigy k příležitosti re-releasu alba The Fat Of The Land. V polovině roku vyšla na Vision Recordings pecka „Dustup“ ve spolupráci s The Upbeats.

Projekt Noisia vystupuje v rámci svých tour po celém světě, avšak zajištění jejich účasti na jakékoli show je v současné době velice obtížné. Poslední roky poptávka několikanásobně převyšuje možnou nabídku volných termínů, takže si kluci vysloveně vybírají, kvůli kterému eventu na chvíli opustí své studio a přijedou zahrát. Letos máme tu čest, že Noisie dorazí do České republiky na festival Let It Roll Open Air 2013! Ten se uskuteční 2. a 3. srpna 2013. Předprodej vstupenek na tento jedinečný a atmosférou nabitý festival můžete zakoupit v síti Ticketportal. Text: LIR
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání