Ve „Švanďáku“ s Tatianou Vilhelmovou

Švandovo divadloDalším hostem v seriálu Scénických rozhovorů v pražském Švandově divadle bude v pátek 13. května od 19 hodin herečka Tatiana Vilhelmová. Rozhovor o její práci a přístupu k divadelním a filmovým rolím povede David Hrbek, který Scénické rozhovory moderuje už od roku 2003.


Dvaatřicetiletá Tatiana Vilhelmová se od deseti do devatenácti let věnovala baletu a zpěvu v Kühnově dětském sboru, ale také recitaci. Nedokončila studium na Státní konzervatoři Praha. V červenci roku 2005 se vdala za Pavla Čecháka, s nímž má syny Františka a Cyrila. Švandovo divadloNyní je ale její manželství v krizi, protože Vilhelmová chodí s hercem a zpěvákem Vojtěchem Dykem.

Její domovskou scénou je Dejvické divadlo. Kromě toho hostuje v dalších pražských divadelních scénách (La Fabrika, Divadelní spolek Kašpar, Černá labuť, Městská divadla pražská aj.). Hrála také v celé řadě filmů jako „Šeptej“, „Návrat idiota“, „Samotáři“, „Děvčátko“, „Milenci a vrazi“, „Štěstí“, za který dostala Českého lva, „Vratné lahve“, „Medvídek“, „Chyťte doktora“, „Kajínek“ a řadě dalších. Působila i v několika televizních seriálech. Tančila také v televizní soutěži StarDance II. Řadu ocenění získala i v zahraničí.


Text: Pavel Urban
Foto: Švandovo divadlo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Co chystají letošní Shakespearovské slavnosti?
Barování se Sandrou Novákovou do Lucerny nepatří
Odcházení typicky havlovské
Slavnostní večer Českého lva patřil Zdeňku Svěrákovi a filmu Pouta

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání