Ve „Švanďáku“ s Tatianou Vilhelmovou

Švandovo divadloDalším hostem v seriálu Scénických rozhovorů v pražském Švandově divadle bude v pátek 13. května od 19 hodin herečka Tatiana Vilhelmová. Rozhovor o její práci a přístupu k divadelním a filmovým rolím povede David Hrbek, který Scénické rozhovory moderuje už od roku 2003.


Dvaatřicetiletá Tatiana Vilhelmová se od deseti do devatenácti let věnovala baletu a zpěvu v Kühnově dětském sboru, ale také recitaci. Nedokončila studium na Státní konzervatoři Praha. V červenci roku 2005 se vdala za Pavla Čecháka, s nímž má syny Františka a Cyrila. Švandovo divadloNyní je ale její manželství v krizi, protože Vilhelmová chodí s hercem a zpěvákem Vojtěchem Dykem.

Její domovskou scénou je Dejvické divadlo. Kromě toho hostuje v dalších pražských divadelních scénách (La Fabrika, Divadelní spolek Kašpar, Černá labuť, Městská divadla pražská aj.). Hrála také v celé řadě filmů jako „Šeptej“, „Návrat idiota“, „Samotáři“, „Děvčátko“, „Milenci a vrazi“, „Štěstí“, za který dostala Českého lva, „Vratné lahve“, „Medvídek“, „Chyťte doktora“, „Kajínek“ a řadě dalších. Působila i v několika televizních seriálech. Tančila také v televizní soutěži StarDance II. Řadu ocenění získala i v zahraničí.


Text: Pavel Urban
Foto: Švandovo divadlo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Co chystají letošní Shakespearovské slavnosti?
Barování se Sandrou Novákovou do Lucerny nepatří
Odcházení typicky havlovské
Slavnostní večer Českého lva patřil Zdeňku Svěrákovi a filmu Pouta

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání