Světluška se připravuje tradiční běh i Kavárnu POTMĚ

světluškaV úterý 29. dubna 2014 se v pražské Stromovce uskuteční další Noční běh pro Světlušku. Třetí ročník odstartuje s úderem 21. hodiny a návštěvníkům nabídne i tentokrát delší a kratší trať. Jen o pár dní později 5. května 2014 bude v Praze na Náměstí Míru slavnostně otevřena Kavárna POTMĚ. Tentokráte ji na úvod přijdou podpořit umělci jako Dana Batulková, Pavel Řezníček, Bára Poláková a Pavel Liška.


Nočního běhu pro Světlušku se letos uskuteční již potřetí. Na startu se sejdou běžci s čelovkami, nevidomí sportovci se svými traséry a také známé osobnosti, aby společně podpořili Světlušku a nevidomé. Přihlášení běžci mají na výběr ze dvou tras – 3 nebo 5 km, ale můžete si trasu třeba jen projít. Přihlásit se můžete přes webové stránky www.behprosvetlusku.cz a samotná registrace pak bude probíhat na místě od 18:30 hod. Pro prvních 1000 účastníků máme připravené čelovky a trička z limitované edice Nočního běhu pro Světlušku. Nedá se svítit, musíte to stihnout!

Než běžci vyrazí vstříc nočnímu dobrodružství, mohou zavítat na doprovodný program, který je připravený od 19 do 21 hodin. Budou ho moderovat osobnosti Českého rozhlasu – Lucie Výborná a Vladimír Kroc. Svoji účast přislíbila olympijská vítězka Eva Samková, kajakář Vavřinec Hradilek a běžkařka Eva Vrabcová Nývltová, dále pak herci Pavel Nový, David Novotný, Jiří Mádl, Martin Kraus a Tereza Voříšková. Také se můžete těšit na vystoupení kapel Eddie Stoilow, Republic of Two a nebudou chybět ani nevidomí sportovci a muzikanti – zpěvačka a klavíristka Ráchel Skleničková, zpěvák Martin Svátek a další.

 

světluška


Startovné je 450 Kč a celý výtěžek je určen Nadačnímu fondu Českého rozhlasu do sbírky Světluška na pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením. Přijďte zakusit neopakovatelnou atmosféru této akce a zaběhat si spolu s ostatními. Více informací najdete na www.behprosvetlusku.cz

Kavárna POTMĚ na cestě se již připravuje na další štaci

V pondělí 5. května 2014 se na Náměstí Míru slavnostně otevřou prostory černočerné kavárny, kde si můžete vychutnat šálek kávy či jiného nápoje v neopakovatelné atmosféře. Od 13 hodin proběhne slavnostní zahájení 3. turné Kavárny POTMĚ na cestě, ve které obsluhují nevidomí. Prvními hosty letos budou Dana Batulková, Pavel Řezníček, Bára Poláková, Pavel Liška a další známé osobnosti.Text: Mia
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání