Aneta Langerová zahájí příští týden svou letní sezónu

Aneta LangerováZpěvačka si na léto naplánovala celou řadu koncertů na festivalech, městských slavnostech a připravuje i několik samostatných vystoupení pod širým nebem. Na některých akcích vystoupí Aneta Langerová s akustickým programem. V pondělí 6. června také znovu otevře černočernou Kavárnu POTMĚ, tentokrát za podpory Ivana Trojana.


Z větších festivalů Aneta navštíví třeba Film festival Zlín, kde vystoupí 3. června v rámci Dne Českého rozhlasu a ve stejný den se představí na Zámostí v Třebíči. Vidět a slyšet ji můžete také na Musicfestu v Přeštěnicích (8. července), na Benátské noci na Malé Skále (30. 7.) nebo na Trnkobraní ve Vizovicích (19. srpna). Během léta zavítá dokonce i třikrát k našim sousedům na Slovensko. Pro některá vystoupení Aneta upravila svůj repertoár do speciální akustické podoby.

Aneta Langerová“Obsazení bude až na výjimky stejné jako na normálním hraní. Jediný rozdíl je v tom, že celý repertoár vyznívá více písničkově, jako bych si sedla ke klavíru nebo ke kytaře a všechny písně zazpívala sama. Od toho se odráží celý koncept, takže mě místy doprovodí pouze piano s houslemi, někde se připojí i bicí, basa a kytary. Je to fajn a moc mě to baví, protože tato verze koncertů dává každé písni a jejímu obsahu velký prostor pro samotné sdělení. Tudíž je to daleko víc osobní a záleží velmi na výrazu zpěvu. Učím se na tom něco, co jsem zatím neměla možnost vyzkoušet tak naplno a to jest výraz,” říká umělkyně. Během letních vystoupení zazní nejen písně z posledního alba „Jsem“, dojde i na průřez celým Anetiným repertoárem.

Do nabitého letního programu, který Langerovou čeká, tradičně patří účast na projektu Kavárna POTMĚ. „Červen mám už několik let spojený s Kavárnou POTMĚ. Letos ji otevřu společně s Ivanem Trojanem 6. června na Ovocném trhu v Praze. Už se moc těším na nevidomé kavárníky a na to, že si zase zahraju potmě. Ve tmě zní všechno jinak, intenzivněji. Těším se také na letošní novinku – speciální výstavu POTMĚ, která návštěvníkům poodhalí tajemství kavárny. Na výstavě vás čeká překvapení. Neřeknu, jaké. Přijďte se podívat. Prozradím jen, že si v temnotemné tmě budete moci na vystavené fotografie posvítit baterkou,“ nastiňuje Aneta, patronka projektu Světluška.

Aneta LangerováHosté si pak v kavárně budou moci vyzkoušet, jaké to je obejít se bez pomoci zraku, každý den od 10 do 21 hodin až do 22. června. V naprosté tmě se o návštěvníky kavárny postará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. I letos budou mít její hosté návštěvu zpestřenou celou řadou doprovodných hudebních vystoupení na střeše kavárny, kde kromě známých muzikantů vystoupí i talentované nevidomé děti. V roce 2010 připravili nevidomí kavárníci 4 657 nápojů a prostřednictvím svého „umění žít ve tmě“ pomohli získat do sbírky Světluška více než 450 tisíc Kč.


Text: TS Kristina Horáčková; Kristýna Šmejkalová
Foto: Aneta Langerová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Kavárna POTMĚ se po roce opět vrátí na Ovocný trh
Soundtrack k filmu Lidice je v prodeji
Světluška roznesla mezi nevidomé 9,5 milionu korun
ANETA LANGEROVÁ: Nebojí se být upřímná

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání