Víte, čemu se aktuálně věnuje český herec a moderátor Martin Dejdar?

splněné dětské přáníPříznivce soutěže Česko Slovensko má talent velmi překvapilo zjištění, že se na televizních obrazovkách již nebudou vídat s Martinem Dejdarem, který byl třetím členem odborné poroty. Herec ale nezahálí, svůj čas využívá naplno a věnuje se řadě aktivit. Patří mezi ně působení v divadle, moderování, natáčení seriálů a aktuálně i charitativní činnost. Oblíbený showman spojil síly s neziskovou organizací Splněné dětské přání, která pro něj připravila nelehký úkol.


Splněné dětské přání oslovilo Martina Dejdara s nabídkou stát se patronem třetího kola s názvem „Staň se na jeden den cvičitelem lachtanů“. Nabídku s nadšením přijal. Lákala ho možnost zajímavé spolupráce a především stanovený cíl – splnit handicapovanému dítěti jeho přání. Dejdar se po Michalu Davidovi a Markétě Konvičkové stane další známou osobností, jež dětem pomůže alespoň na chvíli zapomenout na své zdravotní omezení.

Rodiny s handicapovanými dětmi, které by chtěly přihlásit své ratolesti k účasti ve 3. kole Splněného dětského přání, musí nejpozději do 4. října 2013 poslat vyplněnou přihlášku. Ta je k dispozici ZDE včetně podrobnějších informací. Vybrané dítě se může těšit na bohatý celodenní program. Na úvod se seznámí s cvičitelkou Perry Pedersen, jejím věrným kamarádem lachtanem Teddym a také se svým patronem, kterého ztvární Martin Dejdar. V průběhu hravého odpoledne se účastník dozví o Teddym a lachtanech obecně spoustu zajímavých informací, podívá se do zákulisí a začne se připravovat na své první velké vystoupení. Všichni zmínění vystoupí v rámci zábavné show pro celou rodinu Cirkus Cirkus Classic 2013. Realizace se uskuteční v pátek 11. října 2013. Účast není pro dítě nijak nebezpečná ani náročná – lachtan Teddy je zvyklý být při každém vystoupení v kontaktu s dětmi. Po celou dobu budou navíc přítomni jak organizátoři, tak i samotní rodiče.

 

splněné dětské přání


Martin Dejdar je muž mnoha rolí. V pražském Studiu Ypsilon působí přes 25 let a zahrál si po boku herců, jako jsou Jiří Lábus, Jana Synková, Miroslav Vladyka, Jiří Schmitzer, Marek Eben a Arnošt Goldflam. „Svatá rodina“, „Pánská šatna“ nebo „Faust a Markétka“ je jen polovina inscenací, ve kterých Dejdar působí. Na svém hereckém účtu má také roli v muzikálu „Vánoční zázrak“, lední revue „Popelka“ či v seriálech „Zdivočelá země“, „Ulice“ a „Poslední sezona“. Kladné ohlasy sklidil za ztvárnění Ozzáka v sitcomu „Comeback“ a moderování show „Vylomeniny“. Mezi jeho nezapomenutelné filmy patří „Slunce, seno, erotika“, „Šakalí léta“, „Amerika“, „Příliš hlučná samota“, „Pánská jízda“ nebo „Hranaři“. V roce 1995 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve snímku „Učitel tance“.

Hlavní činností občanského sdružení Splněné dětské přání je plnit kulturní přání handicapovaným a nemocným dětem. „Naším cílem je rozzářit oči handicapovaným a nemocným dětem, a umožnit jim, aby alespoň na chvíli zapomněly na své zdravotní problémy a prožily jedinečný a krásný zážitek,“ říká organizátorka a zakladatelka Kristýna Šmejkalová.

Doposud nezisková organizace vyplnila dvě přání – první osmileté Vanessce, která má od dětství problémy s růstovým hormonem a kvůli tomu je na svůj věk abnormálně malá. Zbožňuje egyptskou kulturu, proto toužila vidět muzikál Kleopatra živě. Patronem pilotního kola se stal Michal David, který Vanessku provedl po Divadle Broadway, ukázal jí zákulisí a seznámil holčičku s herci. Nakonec dostala vstupenku na výroční představení Kleopatry. Dalším, kdo se mohl radovat ze splněného snu, byla patnáctiletá Nellinka, kterou od 3 měsíců života trápí rakovina. Dívka si přála setkání se zpěvačkou Markétou Konvičkovou a možnost krátce si s ní zazpívat. Organizátoři pro ni připravili mnohem větší zážitek, Nella navštívila nahrávací studio, kde se svou patronkou nazpívala duet „Cizí světy“. Tento song je jednou ze skladeb, kterou najdete na nejnovějším albu Konvičkové „Tablo“. Na prodejních pultech je od začátku června 2013.

Seznamte se s Teddym! Jak vypadá lachtaní show, můžete vidět v tomto videu se Stevenem, tatínkem Perry Pedersen.

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání