Kapela Chinaski odstartovala jarní turné

Chinaski jarní turné 2011Fanoušci se mohou radovat, Chinaski se znovu vydávají na turné. Tentokrát je bude během koncertní šňůry doprovázet půvabná slovenská zpěvačka Katka Knechtová. První vystoupení proběhlo 25. března ve slovenském klubu Piano, mnoho dalších nás ale ještě čeká. Kam všude skupina zavítá a jakou novinku si připravila pro své příznivce?


Pop rockovou kapelu Chinaski není třeba sáhodlouze představovat. Šestice ve složení Michal Malátný, Štěpán Škoch, Otakar Petřina jr., František Táborský, Ondřej Škoch a Petr Kužvart si za více jak dvacet let působení na české scéně, i přes velké změny jak členů, tak názvu kapely, vybudovala své pevné místo na výsluní. Písně jako „1970“, „Klára“ či „1. signální" vynesly skupině nejen desítky nominací, ale především přízeň publika, která Chinaski každoročně posouvá na horní příčky českých hitparád.

Ať už jste menším či větším fanouškem této kapely, jistě vás potěší zpráva, že turné Chinaski a jejich hosta, talentované slovenské zpěvačky Katariny Knechtové, nazvané „Chinaski Amarok Tour 2011“ konečně odstartovalo. A již první ohlasy slibují energickou show, výbornou náladu a neopakovatelný zážitek, zejména díky atmosféře, kterou spolu s kapelou vytvářejí nadšení fanoušci.

Ovšem nebyli by to Chinaski, kdyby pro své příznivce nenachystali něco speciálního. Projekt „NETOČ NÁS! NATOČ SEBE!“, je inspirován jedním z nejmocnějších, nejpopulárnějších a nejbohatších filmových režisérů Ridleym Scottem a jeho Life In a Day. Spoluautorkou je i Ester Brym, česká producentka, autorka dokumentu „Butterflies“ a držitelka ceny Alana J. Baileyho. Do tohoto projektu se můžete zapojit už nyní. A o co vlastně jde?

Je to jednoduché. Stačí, když se v den, kdy se chystáte na koncert, natočíte na kameru či telefon. Sestříhejte krátkou sekvenci a vytvořte maximálně deseti minutové video, na kterém zaznamenáte onen den koncertu - od chvíle kdy vstanete, až do samotného večera pod taktovkou kapely. Jak video pojmete je jen na vás. Ty nejlepší snímky se stanou součástí exkluzivního dokumentu z „Chinaski Amarok Tour 2011“ a jejich autoři se posléze zúčastní slavnostního uvedení snímku „Netoč nás! Natoč sebe!“.

V pátek 25. března zahájili Chinaski své turné na Slovensku, kde se odehraje ještě pár koncertů. Sérii dalších vystoupení si však kromě našich sousedů mohou užít i naši fanoušci. V rámci turné se skupina chystá i do Velké Británie, kde bude účinkovat v londýnském klubu 229 The Venue. „Chinaski Amarok Tour 2011“ bude ukončeno 4. června v jihlavském letním kině. Mimo jiné se tak můžeme těšit na koncert v Praze, Liberci, Bratislavě nebo Prešově. Podrobné informace o speciálním projektu naleznete na oficiálních stránkách kapely.


Česká část Chinaski Amarok Tour

07.04.   Litoměřice - Městské kulturní zařízení (www.mkz-ltm.cz)
08.04.   Šumperk - Dům kultury (www.dksumperk.cz)
15.04.   Děčín – Společenský dům Střelnice (www.vstupenkadecin.cz)
19.04.   Sokolov - Městský dům kultury (www.mdksokolov.cz)
21.04.   Jičín – Masarykovo divadlo (www.kzmj.cz)
27.04.   Kladno - Dům kultury (www.dumkultury.cz)
07.05.   Strakonice – letní kino
13.05.   Most - areál koupaliště Ressl (www.sas-most.cz)
14.05.   Jindřichův Hradec – Kulturní centrum JITKA (www.kcjitka.cz)
25.05.   Hranice – venkovní areál (www.starastrelnice.cz)
27.05.   Valašské Klobouky – KD Klobučan
28.05.   Holešov – zahrada zámku Holešov (www.velryba.cz)
04.06.   Jihlava – letní kinoText: Tereza Netoličková
Foto: www.chinaski.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Multižánrový Votvírák odemkne festivalová pódia
Autopohádky: Děti pobaví, dospělé pohladí
Kapela Chinaski se vydá se jarní turné, podpoří je Katarína Knechtová
Chinaski: Prima parta, která to umí rozbalit

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání