Lady Gaga oznámila nové termíny turné, zavítá i do Prahy

lady gaga 2014Americká zpěvačka Lady Gaga potvrdila své další vystoupení v České republice – v rámci evropské části rozšíří svou koncertní šňůru o zastávku v pražské O2 areně, která je na programu 5. října 2014. Princezna popu představí svůj program nazvaný Artrave: The Artpop Ball. Slibuje mnohé především však pořádnou show plnou hudby, tance a módy.


Lady Gaga, jedna z nejvíce vzrušujících a inovativních umělkyň současnosti, oznamuje evropské turné zahrnující i Českou republiku, kam se zpěvačka vrátí po čtyřech letech od svého vyprodaného koncertu.

Lady Gaga, občanským jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta, pochází z New Yorku, kde se narodila v roce 1986 italským rodičům. O dvacet let později si zvolila přezdívku Lady Gaga podle písničky Radio Gaga od skupiny Queen a vrhla se na kariéru popové hvězdy. V roce 2008 vydala album „The Fame“, které je dle jejích slov o tom, “že se každý může cítit slavný.” Deska se dostala na vrchol světových hitparád stejně jako její singly Just Dance a Poker Face. Lady Gaga se stala jednou z nejprodávanějších zpěvaček.

Když byla ještě malá holčička, často si prozpěvovala spolu se svým plastovým magneťáčkem písničky Cyndi Lauper, Michaela Jacksona a její táta ji inspiroval svými oblíbenými kapelami jako Rolling Stones či Beatles. Jako mladá byla hodně divoká - jednou ji museli zastavit členové ochranky, když tančila na stole v nóbl restauraci Upper West Side.

 

lady gaga 2014


Už tehdy bylo všem jasné, že z ní vyroste pořádné číslo. Není divu, že tato malá dívka z dobré italské rodiny žijící v New Yorku, se stala exhibicionistkou, multi-talentovanou zpěvačkou a skladatelkou s talentem pro drama, že dnes je: Lady Gaga.

„Byla jsem bavič už jako malá holka a jsem bavič i dnes”, říká o sobě Lady Gaga, která si udělala jméno na klubové scéně New Yorku tanečním superhitem „Beautiful, Dirty, Rich”. Gaga je dívka, která se ve věku 4 let učila hrát na klavír podle sluchu.

Ve 13 letech napsala svoji první klavírní baladu. O rok později již hraje po nočních klubech v New Yorku a je často terčem škádlení kvůli svému podivnému, výstřednímu, klášternímu oblečení. V 17 letech se stala jednou z dvaceti vybraných talentovaných dětí, které se předčasně dostaly na prestižní univerzitu umění Tisch v New Yorku.

Nejdříve se proslavila psaním textů pro jiné umělce (například Pussycat Dolls a Britney Spears). Při přípravě jejího debutového alba ji dokonce uvolňovali učitelé z výuky. Lady Gaga se pak zaslouženě se svými hity jako „Just Dance“ a „Poker Face“ dostala až na samotný vrchol popu a taky na první místa světových hitparád.

Lady Gaga ve své hudbě mísí taneční pop a elektro-pop, na druhé straně používá i prvky rocku a disko hudby. Tohle všechno se nalije do pomyslné martini sklenice a na světě je nová Madonna. Její koncerty bývají velmi odvážné – vystupuje v extravagantních převlecích, které si sama navrhuje a vyrábí.


 Text: Otiz
Foto: Live Nation

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání