Kabáti se chystají na O2 arenu

KabátKapela Kabát zrovna absolvuje turné a blíží se její koncert v pražské O2 areně. I přes všechny problémy, které se kolem Sazky v posledních dnech a týdnech objevily, se vystoupení, které je plánováno na 21. dubna, uskuteční.


Skupina měla v minulém roce v Čechách jen jedno vystoupení, a to na festivalu Benátská noc. Fanoušci jsou tedy lační po další dávce rocku a zpráva, že Kabáti budou hrát v O2 areně v rámci turné „Banditi di Praga“, je přímo nadchla. Pak ale přišly problémy společnosti Sazka a.s. a nikdo nevěděl, zda se koncert uskuteční, v médiích proběhly zprávy, že tím rockeři prodělají apod. Podle posledních informací se akce bude konat v každém případě. I když to vypadá, že by se dějiště měnit nemělo, tak krizový plán počítá i s Tesla Arenou, kde je pro případ nouze zablokován termín.

KabátPlánovaný koncert v Praze se stane mezníkem i z toho hlediska, že tu bude pořízen záznam pro Blu-ray a DVD ve formátu Full HD. Další technickou devizou je skutečnost, že kapela a management zajistili ke standardnímu ozvučení další zvukový systém, který je určen i pro majitele vstupenek v nejvyšším patře. Zde při koncertech není zvuk tak kvalitní, ovšem v tomto případě bude vše slyšet stejně jako kdekoli jinde v hale.

Kabáti jsou jedněmi z mála tuzemských interpretů, kteří v O2 areně vystoupí. Tu si totiž spojujeme především s velkými show zahraničních hvězd, jako je Madonna, Kylie Minogue, Beyoncé, Christina Aguilera, Elton John, Tina Turner, Lady Gaga atd. Z českých zpěváků zde měl koncert Karel Gott nebo Michal David. Rockeři jsou ovšem mezi prvními v řadě, kteří jsou schopni naplnit kapacitu nejmodernější haly u nás. Ostatně, jejich megakoncert na Vypichu před dvěma lety přilákal více posluchačů než Madonna na Chodově.

Kapela má před sebou už menší část turné, které se vztahuje ke stejnojmennému albu „Banditi di Praga“. To je hodnoceno jako syrovější než předchozí desky. Skupina ještě v rámci své šňůry vystoupí 15. dubna v Karlových Varech, 18. dubna v Českých Budějovicích, 21. dubna v Praze, 23. dubna v Pardubicích, 26. dubna ve Zlíně a řetězec koncertů Kabáti završí 29. dubna v Olomouci. Pokud tedy ještě nemáte lístek, tak si pospěšte, protože vstupenky kvapem mizí.


KabátText: Aneta Šimonková
Foto: www.kabat.cz


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání