TV Barrandov přichází s novým pořadem Vaříme s Vendy

kulturní servis pulsV sobotu 8. října odvysílá TV Barrandov ve 13:55 první díl nového kulinářského pořadu Vaříme s Vendy s podtitulem Předej to dál, který bude zaměřený na českou kuchyni a její klasické, ale pomalu mizející recepty. Moderátorka pořadu Vendula Špetlíková chce diváky inspirovat k tomu, aby tyto recepty opět vyndali ze šuplíků, vařili podle nich a předali je nejen mladším generacím. V každém díle bude hostem známá osobnost se svým potomkem nebo blízkým, společně budou pomáhat při vaření a během rozhovoru o sobě prozradí mnoho zajímavých informací.


„V pořadu chci divákům nabídnout pohled do mé kuchyně, ale hlavně je chci inspirovat k výzvě Předej to dál! Všichni máme doma spousty receptů po našich maminkách, babičkách a ze starých kuchařských knih, které střežíme jako rodinný poklad. A já bych byla ráda, aby se tyto recepty dále předávaly našim dětem, vnoučatům a rodinným přátelům,“ popisuje záměr pořadu Vendy její představitelka Vendula Špetlíková.

V každém díle Vendy a její malou čtyřletou dcerku navštíví jedna známá osobnost se svým potomkem nebo jiným členem rodiny a budou pomáhat s přípravou moučníku. Vendy je mezitím nenápadně vyzpovídá, jaký mají vztah k české kuchyni, které jídlo je jejich nejoblíbenější, a také se dozvíte něco z jejich soukromého i profesního života.

„Jsem zvědavá, jestli mí hosté sami vaří a pečou. Navíc v mé kuchyni přímo u plotny se vždy dozvím spousty novinek. Ale především mi tady každý host předá recept na svůj spokojený život a na to se těším nejvíce,“ dodává sympatická tmavovláska.

kulturní servis puls

V dnešní době nás hodně ovlivňují různé moderní trendy a zahraniční kuchyně, česká kuchyně pak zůstává někdy trochu upozaděna. Byla by ale velká škoda, aby rodinné poklady v podobě skvělých receptů našich babiček a maminek zůstaly nevyužity, nebo pro další generace snad i zapomenuty. Pořad je vlastně výzvou pro všechny generace, aby své rodinné recepty nenechávaly v šuplíku, ale aktivně je předávaly dále svým dětem a vnoučatům.

„Jsem člověk, který českou kuchyni miluje. Vyzkoušela jsem různé trendy i zahraniční pokrmy, někdy i sama recepty vymýšlím nebo upravuji, ale to, co opravdu chutná mě osobně i mé rodině, je tradiční česká kuchyně. A to chci předat i mojí dcerce Vendulce,“ prozradila moderátorka o svém vztahu k vaření. Pořad Vaříme s Vendy bude TV Barrandov vysílat každou sobotu a neděli vždy před 14. hodinou.

 


Text: Otiz
Foto: TV Barrandov

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání