Slavný Čtyřlístek si razí cestu na filmové plátno

ČtyřlístekPamatujete si ještě na dobu, kdy mezi vaše oblíbené postavičky patřili psí slečna Fifinka, kocour Myšpulín, zajíc Pinďa a prasátko Bobík? Kreslené postavičky ani po tolika letech neztrácí na popularitě, naopak. Tvůrci jim už brzy vdechnou život a vyšlou je na dobrodružství v celovečerním filmu Čtyřlístek ve službách krále. Vydejte se do kina s ratolestmi či jen tak zavzpomínat na své dětství.


Král Rudolf v touze po zlatotvorném kameni mudrců vydává všanc poklad nejcennější – svatováclavskou korunu i blaho celého království. Podle prastaré věštby jedině podivné bytůstky ze vzdálené budoucnosti mohou zachránit nejen královské klenoty a království, ale i celou zeměkouli, které hrozí návrat k době ledové. Tak začíná velké filmové dobrodružství Čtyřlístku ve složení známých kamarádů Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka ve službách krále a císaře Rudolfa II. Děj je prošpikován spoustou dramatických zápletek i humorných situací. Nudit se rozhodně nebudete.

 

Čtyřlístek


Devadesáti minutový snímek producentů Miloslava Šmídmajera a Aleše Tříšky bude mít v českých kinech premiéru 31. ledna 2013. Postavy stvořil výtvarník Jaroslav Němeček, hudbu k filmu Čtyřlístek ve službách krále má na svědomí Ondřej Soukup. A které známé osobnosti propůjčily animovaným postavičkám svůj hlas?

Koumavého Myšpulína namluvil Ivan Trojan, milou Fifinku Tereza Bebarová, rozverného Bobíka Bohdan Tůma a veselého Pinďu Ondřej Brzobohatý. Krále Rudolfa II. ztvárnil Václav Postránecký a Lva Aurixe Ota Jirák. V dalších rolích se blýskli Vladimír Brabec, Jan Přeučil, Jiří Lábus, Miroslav Táborský, Petr Rychlý, Anna Brousková, Vladimír Javorský, Gábina Osvaldová, Martin Písařík, Tomáš Juřička a Kryštof Hádek. Diváci se mají na co těšit.

Pokud je libo malou ochutnávku, podívejte se na trailer k filmu. Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bio Illusion

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání