Filmové premiéry servírované v únoru

Komedie, drama, akční střílečka, horor i pohádka - od každého musí být trochu. Vybrali jsme z únorových premiér ty nejzajímavější filmy, které byste si neměli nechat uniknout. Anthony Hopkins ztvárnil režiséra Alfreda Hitchcocka, zatímco z Arnolda Schwarzeneggera se stal šerif zapadlého městečka. Elijah Wood přesedlal od fantasy k hororu a Zdeněk Troška se nezapře další humornou komedií z venkovského prostředí.


HitchcockHitchcock

Snímek režiséra Sachi Gervasiho zavede diváky do roku 1960. Do doby, kdy vznikalo nejslavnějšího dílo režiséra Alfreda Hitchcocka, ačkoli než se stalo uznávaným, musel si jeho autor projít mnohými útrapami. Jaké okolnosti předcházely vzniku filmu Psycho? Čím si musel Hitchcock projít? Rčení „za vším hledej ženskou“ platí i zde – žádný úspěch by se nedostavil, pokud by po svém boku tento muž neměl ženu, která ho nadevše milovala a byla mu oporou v dobrých i temných chvílích. Zda si tuto skutečnost Alfred uvědomoval a co zásadně ovlivnilo vývoj fenomenálního hororu Psycho, můžete zjistit v kinech od 7. února. Hlavní postavy snímku Hitchcock ztvárnili Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, James D´Arcy a Jessica Biel. Drama je přístupné od 12 let.

KonečnáKonečná

Arnold Schwarzenegger ztvárnil ve snímku Konečná postavu šerifa Raye Owense. Býval členem losangeleské policie, ale po nezdařené akci byl přeřazen na post šerifa zapadlého městečka Sommerton Junction u mexických hranic. Největším zločinem je tu, když někdo nepozdraví nebo špatně zaparkuje. To se však změní v den, kdy dostane Ray hlášení, že z vězení utekl šéf mexické mafie Gabriel Cortez. Má jedinečnou příležitost očistit své dobré jméno, s partou přihlouplých policistů, kteří už dávno zapomněli, jak se pistole používá, to však bude nelehký úkol. Snímek je přístupný od 15 let, do kin zavítá 7. 2. 2013.

ManiakManiak
Bojíte se rádi? Pak si nenechte ujít horor Maniak, ve kterém si zahráli Elijah Wood, Liane Balaban, America Olivo, Nora Arnezeder, Sammi Rotibi a Morgane Slemp. Z tohohle firmu vám bude běhat mráz po zádech. Je intimní, obrazově odvážný, psychologicky komplexní a opravdu děsivý. Vydáte se na tajemný výlet po stopách vraha a jeho obětí. Režisérem snímku je Franck Khalfoun. Maniak má premiéru 7. února 2013, je nevhodný pro mládež do 15 let.

BabovřeskyBabovřesky
Režisér Zdeněk Troška opět boduje s komedií Babovřesky, v níž si zahrálo mnoho známých tváří. Jmenujme například Lukáše Langmajera, Veroniku Žilkovou, Janu Synkovou, Lucii Vondráčkovou nebo Lucii Bílou. Jak se žije v malé jihočeské vesnici Babovřesky, kde jsou na denním pořádku klepy sousedek, stejně jako závist a intriky? Troška nabízí vtipný pohled do soukromí obyvatel, nápadně podobný snímkům ze série „Slunce, seno …“. Ačkoli je humor braný s nadsázkou, na všem najdeme trochu pravdy. Komedie bude v kinech od 14. 2. 2012.

LetLet
Film režiséra Roberta Zemeckise se zaměřil na zajímavé téma – kapitán Whip Whitaker, kterého ztvárnil Denzel Washington, je v kokpitu jako ryba ve vodě. Nevyděsí ho žádné turbulence ani hrozivá bouře, do níž se jeho letadlo s pasažéry dostane. Dech beroucím zásahem se mu všechny podaří zachránit, díky čemuž se přes noc stane národním hrdinou. Šťastné okamžiky však netrvají příliš dlouho, po nehodě byly v kapitánově krvi objeveny stopy alkoholu. Dostane se mu uznání nebo skončí za mřížemi? To se dozvíte od 21. února 2013 v kinech. Snímek je přístupný od 15 let.

30 minut po půlnoci30 minut po půlnoci
Od útoku na „dvojčata“ 11. září uplynuly dva roky. Jessica Chastain coby agentka CIA Maya opouští své pracoviště ve Washingtonu a přesouvá se do samotného pekla - do Pákistánu, kde se koná hon na nejnebezpečnějšího ze všech teroristů Usámu. Úspěšné pátrání ji dovede k Abu Ahmedovi, ten je však stejně nepolapitelný jako jeho vůdce. Nervozita stoupá každým dnem, tým se pomalu přibližuje k tenké hranici, ze které vedou jen dva směry – cesta smrti a cesta vítězství. Další postavy ztvárnili například Mark Strong, Joel Edgerton, Chris Pratt, Scott Adkins a Édgar Ramírez. Do kina můžete vyrazit od 21. února 2013. Snímek je do 15 let nevhodný pro mládež.

Čtyřlístek ve službách králeČtyřlístek ve službách krále

Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Bohdan Tůma, Ondřej Brzobohatý, Václav Postránecký, Jiří Lábus a řada dalších známých osobností propůjčila svůj hlas některé z postaviček animovaného Čtyřlístku. Nerozluční kamarádi Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa se konečně dostávají na filmová plátna. Snímek režiséra Michala Žabky měl být původně v kinech už od konce ledna, nový termín premiéry byl však posléze stanoven na 28. února 2013. Čtyřlístek ve službách krále pobaví nejen malé diváky, ale i starší generace, které zavzpomínají na doby, kdy čítávaly svůj oblíbený komiks.

Terapie láskouTerapie láskou
Pokud raději volíte romantickou komedii, pak zkuste snímek režiséra Davida O. Russella, který se v kinech objeví 28. 2. 2013. Pat Solitano je učitel dějepisu a pohodový chlap do té doby, než nachytá svou ženu při nevěře. Rupnou mu nervy a následně skončí na osm měsíců v psychiatrické léčebně. Vymýšlí, jak získat svou exmanželku zpět, jenže cestu mu zkříží krásná Tiffany. Ačkoli to na první pohled nevypadá, má spolu nakonec tato dvojice společného víc, než tuší. Role v komedii Terapie láskou ztvárnili Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Bradley Cooper, Julia Stiles a Jacki Weaver.

 

 

 


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální foto filmových společností

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání