Do kin míří snímek Praho, má lásko s Janem Budařem v hlavní roli

Praho, má láskoStudenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze natočili povídkový celovečerní film Praho, má lásko. Dílo je složeno z několika jednotlivých příběhů, které jsou protkány tématy jako láska, vztahy, hledání svého vlastního já a nalézání nového. Jednu z postav ztvárnil herec Jan Budař. V krátkém rozhovoru prozradil, čím ho projekt oslovil či třeba jaký má vztah k české metropoli.


Čím vás projekt Praho, má lásko zaujal na počátku? Jak se na něj díváte teď, před premiérou?
„Nápad natočit film o Praze, jednom z nejkrásnějších měst světa, mi od začátku připadal skvělý! A takový film tu, myslím, zatím chyběl, takže je to projekt unikátní a zajímavý. Jsem moc rád, že se ho podařilo dotáhnout a že se dostane do kin."

Praho, má láskoKe které pražské čtvrti máte nejblíže? Se kterou vás pojí osobní pouto?
„Já už v Praze bydlel skoro všude. V Karlíně, na Palmovce, ve Starém Městě, na Žižkově, na Vinohradech a všude jsem zažil krásné okamžiky přítomnosti. Praha je prostě exkluzivní město!"

Jak se vám spolupracovalo se začínajícími filmaři z FAMU? Odlišovala se práce na tomto filmu od produkcí zavedených tvůrců?

„Všichni makali s plným nasazením, což kompenzovalo ty polní podmínky, za kterých jsme točili. Ale to je při studentských filmech běžný. A výsledek naštěstí působí plně profesionálně a zvládnutě."

Před časem jste také hrál ve filmu, který je svým způsobem poctou městu (Nuda v Brně). Jaký vztah mají obě vaše postavy k místům, ve kterých se jejich příběhy odehrávají?
„Standa Pychlík z Nudy v Brně je z Bruntálu - a k tomu milému městu na severní Moravě má velmi vřelý vztah. I když se mu Brno taky líbí, přijde mu takové obrovské. A řidič tramvaje - David Vítámvás žije sice v Libni, má Prahu rád, ale sám je původně taky z Moravy. Jako každý čtvrtý Pražák."

Praho, má láskoV povídce Právnička se váš hrdina díky absurdní náhodě setká s neznámou dívkou. Cítíte se někdy v reálném životě, jakoby váš příběh napsal scénárista? Nebo naopak kladete na filmové situace požadavky běžné logiky?
„Když jsem v životě zažíval něco výjimečného, mnohokrát jsem si říkal, že tomu by nikdo v kině neuvěřil. Myslel by si, že se to nemůže stát a že to napsal špatný scénárista. Ale já to žil! Takže už dlouho vím, že možné je úplně všechno."

Věnujete se rozmanitým uměleckým aktivitám. Jsou pražské ulice a zákoutí pořád ještě inspirací pro vaši tvůrčí činnost?
„Praha vždy byla a co bude stát, vždy bude nekonečně inspirativní město. Brno jistě taky, aby to Brnu nebylo líto. A to nemluvím o Bruntálu."

Snímek Praho, má lásko bude mít v českých kinech premiéru 22. listopadu 2012. V dalších rolích se objeví Michal Kern, Jaromíra Mílová, Květa Fialová, Marie Doležalová, Matěj Nechvátal, Petr Jeniška, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Jakub Šmíd a Lucia Kajánková.

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání