Jan Budař se připravuje na galavečer Českého lva

český lev 2012Jen pár dní zbývá do slavnostního vyhlášení filmových cen Český lev 2012, které se letos pořádají již po dvacáté. Moderátorem galavečera bude herec a muzikant Jan Budař. A jak bývá zvykem, vyplývají z toho pro něj i příjemné povinnosti, jako je natáčení originální televizní upoutávky nebo návštěva Skláren Rückl Crystal, kde se vyrábí sošky pro vítěze. Jak Budař tyto úkol zvládl?


V sobotu 9. února 2013 zavítal moderátor blížícího se slavnostního večera společně s Petrem Vachlerem, který je producentem a režisérem Českého lva v jedné osobě, do Skláren Rückl Crystal. Oba se zde účastnili výroby křišťálových sošek, které už za pár dnů zamíří k novým majitelům.

Do skláren v Nižboru na Berounsku dorazil i sám autor trofeje Jakub Švéda a pro porovnání s sebou přivezl také původní verzi Českého lva, která bývala podstatně těžší – až nebezpečně se prý přibližovala váze některých nominovaných hereček. Důležitější, než fyzická hmotnost Lva, je pomyslná váha, jíž se těší jeho jméno. Kdo bude čerstvě přizván do klubu krotitelů, se dozvíme už 2. března 2013 od osmé hodiny večerní ve Velkém sále Lucerny či prostřednictvím přímého přenosu na ČT1.

 

jan budař


Kromě výletu do Nižboru navštívil Jan Budař také ateliery Pokrok, kde se připravovala nová upoutávka na galavečer Českého lva 2012. V souladu s jeho bilančním pojetím se nese v duchu ohlédnutí za nejpamátnějšími filmovými postavami uplynulých devatenácti let. Budař musel během dvou dnů vystřídat téměř dvě desítky stylizací, a to navzdory zápalu plic a téměř čtyřicetistupňovým horečkám. Výsledek ale jistě stojí za to, podívejte se sami. Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: VAC

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání