Festival Oty Hofmana se opět vydařil

Festival Oty HofmanaDětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově se nachýlil po třiačtyřicáté ke svému konci. Tradiční vyhlášení výsledků provázelo očekávání, kdo si odnese celkově deset různých ocenění. Usilovalo o ně u tří porot devět soutěžních snímků a samozřejmě i herci či tvůrci těchto filmů.


Závěrečný ceremoniál odstartovalo vystoupení pohádkových postav v podání žáků Základní umělecké školy v Ostrově, které mělo název Hrdina. Právě toto bylo letos i téma celého festivalu. Pak už přišlo na řadu samotné udílení cen.

Napříč porotami zabodovala pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertova nevěsta. Získala totiž v kategorii do 12 let jak hlavní cenu festivalu Křišťálový šaton, tak Cenu Oty Hofmana udělovanou odbornou porotou. „Já bych rád všem poděkoval, vůbec jsem to nečekal. Na tento festival už jezdím od roku 1983 a určitě zase natočím nějakou další pohádku, se kterou bych mohl přijet,“ řekl Troška.

Festival Oty HofmanaMezi dětskými diváky, kteří o všech soutěžních filmech hlasovali tak, že vhazovali lístek do bedýnek s označením 1 až 3, přičemž jednička je nejlepší, vyhrála pohádka Vodník a Karolínka s průměrnou známkou 1,15. Těsně tak porazila Čertovu nevěstu. Ta si však odnesla ještě jedno ocenění. Konkrétně čestné uznání pro kameramana Davida Ployhara za obrazové ztvárnění pohádky.

Zlatého dudka za nejlepší chlapecký herecký výkon získal Matěj Převrátil za roli ve filmu režiséra F. A. Brabce V peřině. Nadaný mladík pak za své ztvárnění úlohy v této muzikálové pohádce i krátkém příběhu Anděl obdržel ještě čestné uznání. „Tohle je nejlepší festival na světě a určitě se sem chci ještě vrátit,“ pronesl nadšený Převrátil.

Zlatého dudka mezi dívkami pak ukořistila Lucie Šteflová za roli Míši v díle seriálu 4Teens nazvaném Lyžák režiséra Pavla Jandourka. Ten mohl mít radost i z Křišťálového šatonu v kategorii od 13 do 18 let, kde jeho počin zvítězil.

Zbylá dvě ocenění pak připadla snímku Nickyho rodina režiséra Mateje Mináče. V obou případech si získal hlasy odborné poroty, která mu přidělila Cenu Oty Hofmana v kategorii od 13 do 18 let a také zvláštní cenu poroty pro dílo s nejvýraznějším morálním akcentem. „Vy děti jste nejlepší publikum, protože se nedáte ničím obalamutit. A přeju vám, abyste si to uchovaly co nejdéle,“ uvedl Mináč.


Festival Oty Hofmana


Celé čtyři festivalové dny proběhly v pohodové a přátelské atmosféře. Kromě filmů se mohli návštěvníci těšit i na řadu doprovodných akcí. V úterý večer vystoupili v rámci Superkoncertu zpěváci Debbi, Petr Ševčík a Monika Povýšilová. Poté na náměstí proběhlo tradiční setkání dětí s lampióny, bubenická a ohňová show a také ohňostroj. Středeční večer patřil moderátorovi Richardu Langerovi a jeho talk show s festivalovými hosty, čtvrteční odpoledne se pak neslo v duchu zábavy se záchrannými složkami a následných hudebních koncertů. Zájemci mohli také zhlédnout v rámci festivalu čtyři různé výstavy.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

F. A. Brabec: Všechny své sny jsem už překonal
Zdeněk Troška: Neznám slovo nuda
Blíží se Festival Oty Hofmana
Festival Oty Hofmana znovu ovládl Ostrov

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání