Blíží se Festival Oty Hofmana

Dětský filmový a televizní festival Oty HofmanaVe dnech 11. až 14. října se uskuteční již 43. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Ten přinese úspěšnou novinku Nickyho rodina, starší Cestu do pravěku, výstavu kostýmů ze Saxány anebo řadu doprovodných projektů. Sraz je opět v Ostrově.

 


Tato akce každoročně nabízí náhled do světa kinematografie, a to zejména pro dětské návštěvníky. Právě jim projekt nabízí nejen kulturní vyžití, ale i vzdělání. Proto jsou vybírána taková díla, která ukážou nejen filmové umění, ale jsou také poučná. Zářným příkladem toho je letos prezentovaný snímek Nickyho rodina, ovšem ani další výtvory nezůstávají pozadu. A protože dětská pozornost bývá velmi náročná, tak nejsou opomíjeny ani další možnosti užití si programu. Tím mohou být výstavy, hudební vystoupení, ale také besedy. Konkrétně se tedy můžete těšit na expozici Muzeum strašidel, kostýmy z filmů Saxána II. a Čertova nevěsta, vystoupení 4TEENS nebo ohňostroje.

Dětský filmový a televizní festival Oty HofmanaHrdina ve filmu
Hlavním tématem tohoto ročníku je „Hrdina“. Ostatně příhodně je do programu zařazen snímek Matěje Mináče Nickyho rodina, který pojednává o osudech „Nickyho dětí“. Toto označení je aplikováno na více jak 600 zachráněných ratolestí během druhé světové války, které sir Nicholas Winton ochránil před jistou smrtí v koncentračním táboře. Hrdinství ovšem můžete hledat i jinde. Třeba v pohádkových filmech Saxána a Lexikon kouzel nebo V Peřině, kde se vždy utká dobro a zlo.  I v Cestě do pravěku, která vznikla před půlstoletím, měli chlapci namále. A co třeba střetnutí s drogami? Pokud vzejde jako vítěz, tak je to také hrdina. Jak se s těmito látkami popasují tři hrdinové dokumentu s hranými prvky s názvem Piko, můžete zhodnotit i v besedách, které následují po projekci. 

Festival Oty Hofmana se koná již od roku 1968 a jméno nese po spisovateli a scénáristovi. Zejména na přelomu tisíciletí projekt prošel vývojem. V roce 1993 se akce zaměřila i na televizní tvorbu, o šest let později se festival koncentruje na mladou generaci a od nového tisíciletí je více interaktivnější. Tradičním místem setkávání je Ostrov (Dům kultury Ostrov) na severu Čech. Program a vše potřebné najdete na stránkách festivalu www.dk-ostrov.cz.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky akce
 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání