Město piva láká na Pilsner Fest 2011

Pilsner Fest 2011Máte-li rádi hudbu a pivo, rozhodně byste měli poslední srpnový víkend vyrazit do Plzně. V prostorách místního pivovaru se totiž právě vaří další ročník známého pivního festivalu Pilsner Fest. Kromě bohatého hudebního programu jsou pro návštěvníky připraveny ochutnávky piva, výstavy a pestrý doprovodný program.


Pokud o cestě do Plzně uvažujete, pak vězte, že vás čekají dva dny plné hudby z produkce známých hudebních uskupení, jako jsou Kryštof, Chinaski, Wohnout, Monkey Business nebo No Name. Jako každý rok se dostaví i oblíbená skupina Tři sestry. Pokud jsou jamajské rytmy vaším šálkem kávy, ani vy nepřijdete zkrátka. Potěšit by vás mohlo uskupení Prague Ska Conspiracy nebo Tleskač.

Po celou dobu festivalu se návštěvníci mohou projít po pivovarech, ve kterých se vaří oblíbená piva Pilsner Urquell a Gambrinus. Součástí prohlídky „gambrinusové části“ je i unikátní interaktivní Gambrinus Aréna, kde se můžete svézt na historickém náklaďáku rozvážejícím pivo, ve fotbalovém utkání budete čelit brankářům Gambrinus ligy nebo se můžete stát kytaristou rockové kapely. V Gambrinus Aréně se odehraje i speciální festivalové soutěžní klání.

Pilsner Fest 2011Neodmyslitelnou součástí všech prohlídek pivovaru je ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva. Odborníci pak návštěvníkům vysvětlí, jak poznat kvalitní pivo, jak o něj správně pečovat a pod odborným vedením si ho můžete zkusit vlastníma rukama načepovat. Během prohlídek bude k vidění i vystoupení bubeníků a fire show.

Kromě speciálního festivalového programu jsou připraveny i prohlídky Pivovarského muzea, které ukazuje historickou cestu piva od starověku po současnost. K dispozici jsou i prohlídky labyrintu chodeb a sklepů, které se vinou pod celou Plzní.

Součástí festivalu bude i vyhodnocení soutěže hudebníků Prazdroj talentů, jejíž porotě bude předsedat Dan Bárta. Nejlepší hudební skupina získá angažmá na jedné z hlavních scén příštího ročníku Pilsner Fest 2012.

„Původně se přihlásilo padesát kapel, to je dost. A některé teď mají naději. Pro mě osobně je už těžké nechat se něčím nadchnout, rozjet či dojmout, to přiznávám, ale zase na druhou stranu, ať hraje každý, komu se chce, nikdo z muzikantů, které znám, nezačínal jinak. Držím palce, ať se dílo podaří,“
řekl pořadatelům slavností Dan Bárta.

Pilsner Fest 2011Plzeňský pivovar podporuje nejen hudbu, ale i výtvarné umění. V rámci festivalu proběhne i vyhodnocení hlasování o nejlepší umělecké dílo Plzeňské Street Gallery, pro kterou připravili tematicky laděná díla mladí fotografové, sochaři, malíři, a dokonce šperkaři.

Pokud by se někdo přese všechno nudil, je zde bohatý doprovodný program. Na oba večery je připravena XCLNT party pod taktovkou DJ’s rádia Evropa 2, která pojede od deseti hodin večer až do rána. Nejlepší výčepní mezinárodní soutěže Pilsner Urquell Master Bartender zájemce zasvětí do různých stylů čepování piva. Milovníci adrenalinové zábavy se mohou vyřádit v městečku zábavy G-City a ti, kteří dávají přednost raději něčemu klidnějšímu, si mohou zahrát golf v Pilsner Urquell Golf Academy. Hektolitry piva, spousta zábavy a muziky, to vše nabízí Pilsner Fest 2011.


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Pilsnerfest

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Program Prague Fashion Weekendu bude pestrý a luxusní
Rock for Church(ill) se blíží nezadržitelnou rychlostí
Finální den na jubilejním Hip Hop Kempu 2011
Na festival Okoř byla cesta jako žádná ze sta


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání