Rock for Church(ill) se blíží nezadržitelnou rychlostí

Rock for ChurchillKonec prázdnin může být pro někoho možná dosti stresující, ale co takhle hodit školu ještě za hlavu a užít si jednu z posledních letních náloží muziky pod širým nebem? 12. ročník festivalu Rock for Church(ill) startuje už tento pátek!


Nepřeberné množství žánrů z nejrůznějších koutů světa, tak přesně na to se můžeme těšit ve Vroutku, který tradičně hostí Rock for Church(ill). Malý festival, který v roce 2000 vzniknul na podporu kostela sv. Jakuba, se za dobu svého působení rozrostl do rozměrů více než velkých a těší se neuvěřitelné oblibě širokého spektra vyznavačů hudby.

ROCK FOR CHURCHILL 2011Rock for Churchill je totiž, co se týče hudební škály, neuvěřitelně pestrý. Důkazem je i line-up letošního ročníku, který už je nějaký ten týden definitivně uzavřen. Na dvou stagích se po dva dny divákům představí nejen české a zahraniční kapely, ale i oblíbení DJ´s.

První den, tedy v pátek 26. srpna, ožije areál v půl druhé odpoledne. Koncerty zahájí elektronická formace LUS3, po ní budou následovat Krucipüsk, Prago Union nebo „Visáči.“ K večeru rozezní Vroutek indie skladby kapely Sunshine, trochu černošského pižma přiveze britský General Levy, pořádný nářez zase slovinská kapela Elvis Jackson. Pátek na hlavní stagi zakončí kapela Skyline.

Growland DJ Stage v pátek ovládne Deadly Hunta s pohodovým reggae, krev rozproudí Drum&Bass  britského Temper D, Damalistik opět přispějí náloží reggae a Pixie spolu se Suki vyplní blok opět Drum&Bassem. Den zakončí DJ Bica z Inside Kru, který potěší příznivce hip hopu a Technical s dubstep náloží.

Partička Please the Trees zahájí sobotu ve velkém, a to už v poledne, nedočkavci tudíž nebudou muset čekat až do odpoledních hodin. ROCK FOR CHURCHILL 2011Následovat budou pražští Matahari a po nich hned Rara Avis, kteří jsou mým tajným tipem. Tento den se také můžete těšit na Priessnitz nebo Fast Food Orchestra. Večerní program se zprvu ponese v jamajském stylu v režii Earl16, který vystoupí exkluzivně s kapelou Ruff Cutt, kteří doprovázeli například Altona Ellise nebo The Mighty Diamonds. Od půl osmé pak zahrají United Flavour a po nich Tata Bojs či skupina N.O.H.A. Mezi nimi se představí projekt „Světlo pro svět“ a line-up uzavře Parov Stelar Band.

Druhá stage bude, co se počtu interpretů týče, o něco chudší, nicméně z hlediska kvality rozhodně skvělá. Návštěvníky roztančí elektro hudbou a housem Pixie&Rich, rytmicky nadchne Jahmusic Family, krev rozproudí Dave, tlak zvedne DJ Robot a tělo rozhýbe Lucky Dub jako poslední interpret na Growland DJ Stage.

Svou přízeň účinkujícím můžete vyjádřit na oficiálních stránkách festivalu, kde probíhá hlasování o tom, na jakou kapelu se nejvíce těšíte. Mimo to se tam dozvíte, že stanování je letos zdarma, parkovné je jednorázově 100 Kč a že se organizátorům podařilo rozšířit prostory zázemí a nabídnou tak návštěvníkům extra jídelní zónu, bary i velké stanové městečko.

ROCK FOR CHURCHILL 2011Jak už bylo nastíněno, v sobotu 27. srpna proběhne na hlavní stagi benefiční happening „Světla pro svět“. Tato organizace se zabývá prevencí a léčbou slepoty v různých částech světa. Letos je to Etiopie. Pomoci může každý, kdo si před vystoupením kapely N.O.H.A. za 20 Kč zakoupí svíčku. Všechny se pak společně zapálí a světlo symbolicky poputuje do Etiopie. Na stránkách můžete najít video z loňského ročníku Rock for Church(ill), kde tato akce proběhla také. Je to krása. Kromě svíček bude možné zakoupit také svítící trička, připravena bude i slepodráha a soutěže. Rozhodně je na co se těšit.

Přesto, že Rock for Church(ill) nepatří k našim největším festivalům co do počtu návštěvníků či interpretů, nabízí kvalitní zážitek za velmi slušnou cenu. Rok od roku se navíc zlepšuje a je vidět, jak moc na něm organizátoři „makaj.“ Ostatně o tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži. Už tento víkend ve Vroutku!


Text: Tereza Netoličková
Foto: Rock for Church(ill)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Užijte si poslední srpnový týden plnými doušky
První bejbypankový festival Kefír musí ještě rok uzrát
Soutěž, vyhraj a vezmi partu na Rock for Churchill
Rock for Church(ill): Za málo peněz hodně muziky 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání