Hurá, festivalová sezóna je votevřena!

koncert na Votvíráku 09

Tentokrát jsme se vydali spolu s mnoha dalšími nadšenci do Milovic, abychom ani my nechyběli na festivalu, který oficiálně zahájil festivalové léto. Tady jsou postřehy a zážitky, které jsme nasbírali během Votvíráku 2009.

 

Již po příjezdu do Milovic bylo jasné, že se tu něco bude dít. Všudypřítomní policisté byli v pozoru a sledovali každého svým bystrým okem. Kdo se vydal pěšky, ušel sice kus cesty, než se dostal do vytouženého cíle, nemusel však čekat dlouhé chvíle v koloně aut kvůli zaplacení parkovného. Příjezd do areálu byl výzvou pro všechny fanoušky rychlých jízd. Pohled na obrovskou plochu zdánlivě nekonečného letiště vybízel k tomu vyzkoušet, co asi to auto, ve kterém sedíte, vydrží. Většina proto neodolala a alespoň na pár metrů si dala pořádný rozjezd. Po přečkání další nekonečné fronty do stanového městečka a postavení stanu, nebránilo již nic, aby se návštěvníci mohli vrhnout do areálu a zaposlouchat se do prvních skladeb.

 

Votvírák - Lucie BíláJednou z prvních věcí, kterou se každý hned snažil zjistit, bylo, kde se dají sehnat lístky s 80procentní slevou, o kterých se všude hovořilo. Díky omezenému množství však byly vstupenky během krátké doby téměř vyprodané. Během odpoledne se na čtyřech hudebních stagích vystřídali mimo jiné Argema, Žlutej pes, Buty, Iva Frühlingová, Matahari, Nukleární Vokurky, Pio Squad či Vec se Zverinou. Kolem desáté hodiny vystoupila na hlavní stagi očekávaná Lucie Bílá, které ve stylu sexy dračice rozjela svou show. Myslím, že většinu lidí příjemně překvapila, protože předvedla kvalitní představení a nezalekla se ani zpočátku hrozivě vyhlížejících dešťových mraků.

 

Asi nejvíc zvědaví byli hudební příznivci na vystoupení skupiny Lunetic, která začala po svém comebacku opět koncertovat. Většina je brala spíše s rezervou a vtipkovala na jejich účet, po zahájení koncertu však začala pořádná párty. Chytlavé texty rozproudily publiku krev v žilách nehledě na generaci. Obdobně si vedl i Michal David, jež kromě svých současných songů zabrousil na starou dobrou disko klasiku v podobě hitů „Non stop“, „Decibely lásky“ nebo „Céčka, sbírá céčka“.

 

Votvírák - LuneticSobotní den přivítal oblohou bez mráčků, mnozí se proto rozhodli vyrazit do Milovic. Někteří si však tento výlet museli odpustit kvůli zlodějům, kteří přes noc rabovali ve stanovém městečku. Touha po velké kořisti dotyčné hnala až k rozřezání a zničení pár stanů. Odpoledne se natolik oteplilo, až to některé návštěvníky motivovalo k návštěvě koupaliště. Hudební program zahájila skupina Alice´s Number, následovali pak také Skyline, Sunshine, Totální nasazení, Jaksi taksi, Koblížci a Škvor. Večerní program byl na všech stagích natolik slibný, že bylo pro nezaujaté hudební příznivce těžké vybírat. Na Coca Cola Stagi rozproudili příznivce Imodium, Impuls Stage patřila Tleskačovi a skupině Sto zvířat. Ta si za přídavek naúčtovala tři podprsenky, které od svých fanynek opravdu obdržela.

Hiphopovou stage přišli pokořit Nironic, LA4, Indy a Wich, kteří opět předvedli perfektní live show a donutili fanoušky vydat ze sebe maximum. Program na hlavní stagi aneb TV Media uzavírali Monkey Business, Wohnouti a Eternal Fire.


A celkový dojem? Letošní Votvírák opět potvrdil, že multižánrové festivaly jsou stále oblíbenější, a to hlavně hlavně kvůli vyzkoušet a zažít i jiný hudební žánr, než obvykle.


Fotogalerie ZDE.

 

 

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Kristýna Šmejkalová
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Hudební léto v plném proudu
Léto začalo roztančeným reggae pod Točníkem

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání