Hudební léto v plném proudu

kulturní servis pulsStále ještě nevíte, co v létě podniknout? Není nic jednoduššího než sbalit do batůžku pár věcí na sebe, připravit stan a spacák, a vyrazit vstříc festivalům. Sezóna se blíží a opět je tu pestrá nabídka z různých žánrů - od reggae, přes pop a ska až k hip hopu. Užijte si léto s hudbou!

Plánových akcí je letos opět tolik, že je nemožné stihnout je objet všechny najednou. Abychom usnadnili vaše rozhodování, přinášíme několik tipů, kam se vydat za dobrou zábavou.

Stejně jako loni, zahajuje i současnou festivalovou sezónu akce „VOTVÍRÁK“, která je označována za největší český hudební festival. Proběhne o víkendu 12. – 14. června na letišti v Milovicích a je přístupná zdarma. Těšit se na ni mohou především příznivci rocku, popu a hip hopu. K vidění budou například STO ZVÍŘAT, WOHNOUTI, MONKEY BUSINESS, PIO SQUAD, INDY & WICH, poprvé na festivalovém pódiu zazáří též Lucie Bílá a po svém comebacku i skupina LUNETIC. Tento multižánrový festival nabízí možnost poslechnout si kapelky a zpěváky různých stylů, na něž byste se běžně ani nevydali, problémem by pro někoho mohlo být akorát to, že půjde o masovou akci, tudíž si nezapomeňte přibalit velké množství trpělivosti, protože bude všude značně narváno.
Pro více zajímavostí: www.votvirak.cz

 

Na své si již brzy přijdou všichni příznivci reggae, v pátek 26. června odstartuje „REGGAE ETHNIC SESSION MEETS REALBEAT“ v Žízníkově u České lípy. Akce potrvá celý víkend a je zaručené, že bude probíhat v příjemné a pohodové atmosféře za doprovodu dobré muziky. Festivalu předcházela během zimy již celá řada warm-up parties, připomeňme alespoň tu poslední v Lucerně, kde jako headliner vystoupil MACKA B & THE ROOTS RAGGA BAND. V Žízníkově se můžete těšit na BUJU BANTON, DERRICK MORGAN & YARD VIBES CREW, UNITED FLAVOUR, ale i na FAST FOOD ORCHESTRA, PRAGUE SKA CONSPIRACY nebo MR. COCOMAN & SOLID VIBES.
Ceny vstupenek se pohybují mezi 500 – 550 Kč v závislosti na tom, zda jste držitelem slevové karty (např. ISIC) nebo ne.
Další informace na: www.realbeat.net

 

Na začátku července, konkrétně ve dnech 10. a 11., potěší festivalový plán také hip-hopové fanoušky plánovaným „HIP HOP JAMEM“. Zavítat na něj můžete do Letního areálu Svojšice, který se nachází poblíž Pardubic.  Věřme, že změna místa (z původního letiště Mimoň, kde se festival konal v roce 2007) bude všem prospěšná. Svou účast potvrdili H16, NIRONIC, MOJA REČ, KONTRAFAKT, BIGG BOSS JAM feat. ORIKOULE, VLADIMIR 518 a TONY TOUCH. Roli headlinerů na sebe tentokrát vzali XZIBIT a TASH OF THA ALKAHOLIKS.
Pro zahnání nudy, pobavení s přáteli a užití si hezkého dne je opět připraven bohatý doprovodný program. Lístky jsou nyní k dostání za 550 Kč (držitelům slevových karet je poskytována sleva).
Více na stránkách: www.hiphopjam.cz

Dalším multižánrovým festivalem je „MIGHTY SOUNDS“. Letos se pořádá již 5. ročník a můžeme předpokládat, že bude stejně povedený a nabitý skvělou hudbou jako ty předchozí. V žánrovém zastoupení se nejčastěji objevuje punk, ska, reggae, rock´n´roll a rock. Na jevišti se určitě objeví TOTÁLNÍ NASAZENÍ, TLESKAČ, STO ZVÍŘAT, PRAGUE SKA CONSPIRACY, POLEMIC, NEW TOWN KINGS, MIKE TV, JAYA THE CAT, GREEN SMATROLL, GANGNAILS, FAST FOOD ORCHESTRA, DUB Inc., BUD IN DA TRIP, BOOM CLUB a mnoho dalších.
Cena vstupného je 630 Kč. Pokud tedy nemáte v termínu 17. – 19. července nic na práci, vydejte se do Olší u Tábora.
Informace na: www.mightysounds.cz


Střed léta nám prosekne „SÁZAVAFEST“ probíhající již po třetí za sebou v Kácově, který vyhovuje organizačním požadavkům i každoročně přibývajícím návštěvníkům více než areál Ostrov v Sázavě. Akce začne 30. července a potrvá až do 2. srpna. Letos přijedou srdce příznivců potěšit SOUTHPAW, VISACÍ ZÁMEK, XAVIER BAUMAXA, CLOU, MŇÁGA A ŽĎOPR, PSH, J.A.R., CHINASKI a SUPPORT LESBIENS. Ze zahraničních interpretů se můžeme těšit na MOBYHO, JIMMYHO SOMERVILLA, FREAK POWER, GROOVERIDER, SPEED CARAVAN a jiné.
Vstupné je do 20. června ve výši 899 Kč, po té za 1.200 Kč (držitelé slevových průkazů dostanou slevu ve výši 150 Kč).
Web stránky: www.sazavafest.cz

 

14. srpna začne 4. ročník „LIPNOFESTU“, který láká návštěvníky svou pravou letní atmosférou – sportovní vyžití, opalování na písečných plážích, relaxace při dobré muzice a večer pořádná párty. K vidění bude také kiteboardingová exhibice, utkání rugby, turnaj ve volejbale či stolním fotbale. Na hudební scéně se o zábavu postarají U CEE & THE ROYAL FAMILY, THE CAR IS ON FIRE, B SEITEN SOUND, LOCOMOTIVE, U-PRAG, AFRODISIAK feat. TING, THE POOH a PUB ANIMALS.
Vstupné je za 170 Kč na oba dny (v případě, že jste držitelem slevové karty neváhejte – platí 1 + 1 zdarma).
Další zajímavosti: www.lipnofest.com

 

Stále asi nejznámější hip-hopový festival se tradičně pořádá v Hradci Králové od 20. do 22. srpna. Nyní již legendární festival „HIP HOP KEMP“ nám snad i letos přinese uspokojení v podobě bohatého a kvalitního programu. Zatím není znám celkový line-up kvůli stálému doplňování interpretů, můžeme se však již s jistotou těšit na takové hvězdy jako METHOD MAN, LA COKA NOSTRA, LADY SOVEREIGN, TERMANOLOGY, FALLACY, CYMARSHALL, z domácí scény pak na KONTRAFAKT, MOJA REČ, INDYHO & WICHE a PIO SQUAD.
Chystáte-li se letos na festival poprvé, připravte se rozhodně na velké množství cizinců a s tím spojené i závratné ceny většiny občerstvení. Lístek je k sehnání za 1.000 Kč normální vstupné, a nebo za 2.000 Kč do VIP kempu, který je však kapacitně omezen.
Pro více informací: www.hiphopkemp.cz

 

Závěr léta patří 10. výročí festivalu „ROCK FOR CHURCHILL“, který se koná ve Vroutku ve dnech 28. a 29. srpna. O nezapomenutelný zážitek se postarají IRIE REVOLTES, SUNSHINE, TATA BOJS, MATAHARI, ASIAN DUB FOUNDATION, MACKA B & ROOTS RAGGA BAND, SUPPORT LESBIENS, NAVIGATORS, GAIA MESIAH nebo KURTIZÁNY Z 25. AVENUE. Festival, který pořádá díky své oblíbenosti a vysoké návštěvnosti také zimní část, zajisté nezklame a bude příjemnou tečkou na konci festivalové sezóny. Vstupenky jsou k dostání od 400 Kč.
Podívejte se na: www.rfch.czText: Kristýna Šmejkalová
Foto: archiv www.epuls.cz

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání