Léto začalo roztančeným Reggae pod Točníkem

reggae meetingJeden z prvních velkých hudebních festivalů letošního léta se odehrál ve stylu skvělého reggae a nekonečného množství bahna. Jak vypadal 9. ročník Reggae Meetingu pod Točníkem uvidíte očima reportérky Pulsu.


„Kdo má reggae rád, toho nepřízeň počasí neodradí,“
musela si donekonečna opakovat většina účastníků první letošní velké reggae akce, když v poslední květnový pátek v podvečer opouštěla Prahu a mířila směrem k Točníku. Jejich trpělivost a odhodlání zkoušelo nejen deštivé počasí, ale i dopravní zácpa, díky níž nebylo jednoduché vydat se na cestu.


Stanové městečko se nacházelo opět na velké louce vzdálené asi pět minut cesty od areálu. Chytřejší a pohodlnější návštěvníci si po příjezdu postavili stany během krátkých chvil, jež se střídaly s deštěm. Navečer se však situace podstatně zlepšila a všichni si mohli užívat téměř jasnou noc.


Program na hlavní stagi zahájili 3XT kolem půl šesté a za další půl hodinu se rozjela hudba i na Dancehallové stagi v podání DJ Periferiho. Do areálu neustále proudili nadšení příznivci, které neodrazoval na první pohled děsivě vyhlížející povrch připomínající spíše kolbiště pro bahenní zápasy. (Padlo i pár návrhů, že by nebylo na škodu něco podobného uspořádat, chladno však každého odradilo.)


Během večera posílila u všech dobrá nálada a začala pořádná párty. Ve varu přítomné udržovali například Yellow Sisters & Magic band, Bug & Dub, King Kalabash & Riddimshot, ProSound, Jah Atom či DJ Waddup. Každý si užíval podle svého, někteří se šetřili na sobotní vystoupení, jiní si vychutnávali plnými doušky začínající víkend.


reggae meetingNepříjemné překvapení však čekalo mnohé z návštěvníků festivalu další ráno. Stanové městečko se přes noc stalo cílem zřejmě dobře naplánované rabovací akce, během níž bylo ukradeno mnoho mobilních telefonů, peněženek s doklady, penězi, fotoaparáty a vše další, co přišlo neznámých pachatelům pod ruku.


Dotyční si krom bohatého přivýdělku zřejmě chtěli i dostatečně zvednout hladinu adrenalinu, protože v mnohých stanech, kde kradli, spali tou dobou lidé. Krádeží se nakonec sešlo tolik, že byla zavolána i policie, která vše sepsala do protokolů. Protože ale nebyl nikdo přistižen, šlo spíše už jen o podklad pro pojišťovny.


Neděli poznamenalo několik srážek, ale jinak se venku dalo pobývat bez větších problémů. Jediným a všudypřítomným ovšem byla spousta bahna, které se nemilosrdně nabalovalo na všechno a na všechny. Bylo však mnoho takových, kteří se na nohách neudrželi, nebo jim jen ujela noha a okusili bahenní lázeň doprovázenou pobavenými výrazy přihlížejících.

Sobotní start patřil Marimbě Mamě a DJ Smokhovi. O další zábavu se během následujícího večera postarali Afrodisiak ft. Ting, Mr. Cocoman & Solid Vibes a Joseph „Blue“ Grant & Stillcool band. Na dancehall stagi se o zábavu starali Royal, Equal-i-zer ft. Mc Jerry nebo třeba Peeni Walli.


Festival si i letos zachoval svou pohodovou atmosféru, kvalitu a jedinečnost. Na rozdíl od většiny podobných akcí se zde již několik let vybírá dobrovolné vstupné, což sem láká nejen diváky, kteří se mohou zrovna ocitnout ve finanční tísni, ale také ty kdo, preferují volnější styl. Nezbývá než držet palce, aby se nadcházející již 10. ročník povedl ještě lépe a s vydařenějším počasím, abychom pak nemuseli další týden seškrabovat bahno ze všeho, co jsme měli s sebou.Text: Kristýna Šmejkalová,
Foto: Marek RebrošSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Hudební léto v plném proudu

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání