Co nás v lednu čeká a nemine

kulturní servis pulsPo novém roce bývá většinou kulturní dění trochu umírněné. Tento rok se však už od prvního měsíce pořádá jedna velká akce za druhou. Posuďte sami – do Čech míří velkolepá show ABBY, divadlo Ypsilon chystá premiéru nové hry, blíží se vyhlášení nejlepšího kadeřníka roku, luxusní degustace vína i módní událost roku Top Secret.

 

Nenechte si ujít „ABBA The Show“
ABBA The ShowChcete slyšet písně, které jsou vám blízké? Zavzpomínejte na velké hity se švédskou skupinou Waterloo. Ta navrátila život jedné z nejznámějších formací, kapele ABBA. Spolu s Národním londýnským symfonickým orchestrem prezentují příběh legendy od jejího začátku až po velké úspěchy v hitparádách. Na autentičnosti jim dodávají i dva původní členové ABBA, saxofonista Ulf Andersson a kytarista Janne Schaffer, kteří s nimi vystupují. O2 arena se rozezní hity jako „Mamma Mia!“, „Dancing Queen“ nebo „Money, Money, Money“ už v sobotu 15. ledna. Zazpívejte si v novém roce, ať je vám veseleji. Lístky jsou v prodeji za 690, 890 a 990 korun. Další zajímavosti naleznete na stránkách pořadatele www.livenation.cz.

Deadline a Tomáš Klus


Tomáše Kluse uvidíte v novém kabátě
Široká veřejnost je na tohoto usměvavého mladíka zvyklá především jako na písničkáře a textaře. Tentokráte se však Tomáš Klus představí na divadelních prknech. Pražské studio Ypsilon chystá 21. ledna premiéru nové divadelní hry nazvanou „Deadline“. Ani zde však nebude nouze o Tomášovo hudební vystoupení, u této inscenace se totiž postaral o hudební doprovod i texty písní. Režie se ujal Braňo Holiček, autor úspěšných představení jakými jsou „V sedmém pádu“, „Tmavomodrý svět“ nebo „Meeting Point“.

 Kadeřník roku 2010Víte, jak si vybrat stylového kadeřníka?
Zúčastněte se 22. ledna akce „Czech a Slovak Hairdressing Awards 2010“ a budete mít jasno. Do této soutěže se zapojují jen ti nejlepší z nejlepších. Prestižní vlasoví odborníci z Čech a Slovenska se sjedou do pražského klubu SaSaZu, aby zde předvedli svůj um a utkali se mezi sebou. Jen ten nejlepší dostane „kadeřnického Oscara“ za prvotřídní výkon. Jedenáctý ročník slavnostního vyhlášení Kadeřníka roku 2010 přinese ve svém programu řadu novinek. Na akci vystoupí zpěvačka Dara Rolins, herci Vojta Kotek a Jiří Mádl a skupina Charlie Straight, oceněná třemi soškami Akademie populární hudby. Pro návštěvníky bude připravena také zajímavá přehlídka nejnovějších vlasových trendů. Buďte v obraze, ať víte, co se nosí!


Prague Wine WeekVíno, které pohladí vaše smysly
V pondělí 24. Ledna se koná již čtvrtý ročník Galadegustace medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy. Jedná se o jednu z nejprestižnějších vinařských akcí v hlavním městě, která bude k vidění v Hotelu Crowne Plaza Prague. Návštěvníkům se zde představí více než tři sta různých vín, českých, moravských i zahraničních vinařů. Této největší české vínové soutěže se zúčastní kolem tisíc dvě stě vín. Zmíněná Galadegustace zahájí týdenní festival Prague Wine Week, který bude probíhat od 24. do 30. ledna. Vybrané restaurace, vinné bary a kinotéky nabídnou ochutnávky tohoto lahodného nápoje či speciální menu. Jako doprovodný program můžete navštívit seminář nazvaný „Rakouská vína“, od 15 hodin. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketpro.

 


Odhalte tajemství luxusního spodního prádla
Top SecretNenechte si ujít největší módní událost tohoto roku. Poslední lednový den bude patřit přehlídce luxusního spodního prádla „Top Secret“. Ta se jako každý rok koná ve velkém stylu v hotelu Hilton Prague. Letošní ročník bude inspirován tématem „Francie a láska“. Top Secret nás přenese k zámku na Loiře, i do proslulých pařížských kabaretů. Uvidíte něžné princezny, provokativní kokety, vznešené dámy i kabaretní tanečnice. I letos bude pro diváky připravena velkolepá scéna, světelná show, projekce, originální doplňky a samozřejmě luxusní prádlo světových firem i nejkrásnější modelky České i Slovenské republiky. Po molu se projde Aneta Vignerová (MISS ČR 2009), Kateřina Sokolová (MISS ČR 2007), Veronika Chmelířová (vice MISS ČR 2007) a další modelingové hvězdy. Přehlídkou bude tradičně provázet moderátor Leoš Mareš. Vstupenky jsou v prodeji od jednoho tisíce korun.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akcí


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání