Pomozte nevidomým najít Světlušku

Světlo pro Světlušku
Ve středu 10. listopadu proběhne další benefiční večer Světlo pro Světlušku. Tentokráte však akce dostane nový kabát. Na koncertě bude účinkovat řada známých osobností i nevidomých umělců. Uvidíte mnoho hezkých vystoupení i unikátní promítání projektu „DEN POTMĚ“. Podpořit nevidomé děti můžete i vy, zapojte se také.
Patronka projektu Světluška Aneta Langerová podpoří letos již šestý ročník tohoto benefičního pořadu. Samozřejmě se k ní připojí i řada známých hostů. Zábavným večerem bude provázet Viktor Preiss, který v červnu podporoval také „Kávarnu POTMĚ“ a Vojtěch Dyk, známý herec a leader skupiny Nightwork. Světluščino světélko přijdou symbolicky zažehnout osobnosti jako Hana Maciuchová, Marta Kubišová, Katarína Knechtová, Tonya Graves, ale i talentovaný nevidomý zpěvák Martin Svátek s kapelou Madfinger, či Kühnův dětský sbor. Samozřejmě, že se dostaví i nevidomé děti.

 

Světlo pro SvětluškuAkce se koná ve středu 10. listopadu od 21 hodin. Pokud byste se jí rádi zúčastnili osobně, ale nemůžete, nezoufejte. Z Pražské křižovatky, kostela sv. Anny, bude přímý přenos vysílat program ČT 1 a Český rozhlas 1 Radiožurnál. Všechna hudební vystoupení, která budou během večera k vidění a slyšení, jsou připravena speciálně pro tuto akci. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech či uskupeních a známé tváře doprovodí zatím neznámé talentované nevidomé muzikanty. Novinkou letošního ročníku je osmdesátičlenný sbor složený z nevidomých i vidících dětí. Ty doprovodí všechny písně, které na koncertě zazní. Na pódiu vystoupí Kühnův dětský sbor, a také Sbor nevidomých dětí ze Školy Jaroslava Ježka a Konzervatoře Jana Deyla.

 

„Věříme, že to bude zážitek nejen pro nevidomé děti, které mají příležitost ukázat, co umí, ale také pro diváky,“ řekla patronka projektu Aneta Langerová a dodala: „Mám radost, že během benefičního večera pro Světlušku vystoupí jednak známé osobnosti, ale i velký pěvecký sbor, složený z Kühnova dětského sboru a sboru nevidomých dětí. Během večera se tyto sbory a vlastně i světy vidících a nevidomých symbolicky propojí. Velmi se také těším na to, že si zazpívám s paní Kubišovou.“

 

Během večera budou odvysílány unikátní reportáže dokumentaristky Olgy Špátové, nazvané jako celek „DEN POTMĚ“. Tento projekt vznikl během letošní akce „Kavárna POTMĚ“. V černočerných prostorách kavárny se natáčely rozhovory se známými osobnostmi. O svůj zážitek ze tmy se tak s vámi podělí Hana Maciuchová, Viktor Preiss, Vojtěch Dyk, a také Ivo Budil, který je jedním z mnoha nevidomých, jemuž Světluška pomáhá.

 

Pomáhat nevidomým mohou všichni, nejen účinkující. Přítomní diváci i ti u televizních obrazovek či posluchači rádií mohou zaslat Světlušce dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Pokud byste chtěli nevidomé děti podporovat trvale, můžete odeslat SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA, na výše uvedené číslo a operátor vám každý měsíc po dobu jednoho roku bude pravidelně odečítat částku 30 korun. Má-li někdo chuť a možnost přispět Světlušce větším obnosem, může zaslat libovolnou částku na sbírkové konto 99999 99999/0100.

 

Vstupenky do Pražské křižovatky lze zakoupit v předprodeji v sítích Ticketpro a Ticketstream od 250 Kč a v den konání na místě od 300 Kč. Vstupenky jsou pouze k stání a cena vstupenky neurčuje místo v sále. Kapacita sálu je 600 míst. Přímý přenos začíná ve 21 hodin, vstup do sálu je možný od 19:45 do 20:45 hod. Benefiční večer pořádá Nadační fond Českého rozhlasu a Agentura Art Shock.

 

Světlo pro Světlušku

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akce; Kristýna Šmejkalová

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání