Splněné dětské přání se 3. kolem zabodovalo

splněné dětské přáníV pátek 11. října rozzářila nezisková organizace Splněné dětské přání oči dalšímu handicapovanému dítěti. Další kolo, tentokrát s názvem Staň se na jeden den cvičitelem lachtanů, proběhlo v rámci rodinné show Cirkus Cirkus Classic za podpory patrona Martina Dejdara. Akce sklidila u návštěvníků, kteří na ni zavítali, velký ohlas. Řada z nich pak občanské sdružení podpořila dobrovolným příspěvkem, nebo zakoupením ručně vyráběné panenky.


Patnáctiletá Gábinka s Písku prožila jedinečný den, na který, jak sama prozradila, bude dlouho vzpomínat. Seznámila se nejen se svým oblíbeným hercem Martinem Dejdarem, ale také s cvičitelkou Perry Pedersen a jejím lachtanem Teddym. Holčička byla nejdřív překvapená jeho velikostí, ale když poznala, že Teddy má děti moc rád, stali se z nich dobří kamarádi. Čtveřice pak nacvičila společné vystoupení, které veřejně předvedla v rámci rodinné show Cirkus Cirkus Classic. Gábinka si své chvíle slávy náležitě užívala a všem předvedla, že i s invalidním vozíkem může být výbornou cvičitelkou lachtanů.

Třetí kolo Splněného dětského přání i celý program Cirkus Cirkus Classic, během něhož předvedli svůj um také akrobaté na vysokém laně, cvičitelé psů, motorkáři s Koulí smrti nebo krásné ekvilibristky, přišla podpořit i řada známých osobností. Mezi nimi se objevila například Sabina Laurinová, Jirka Mádl, Martin Pošta, Šárka Marková, Genny Ciatti, Hanka Zajíčková a František Pytloun. Všichni si velmi pochvalovali zajímavá čísla a ocenili, že se i se svými rodinami dobře pobavili.

 

splněné dětské přání


Návštěvníci akce, kteří chtěli činnost neziskové organizace podpořit, zavítali na pomyslný stánek, kde se nacházely ručně vyráběné panenky. Těmi se snaží organizátoři dostat Splněné dětské přání do povědomí veřejnosti. Někteří zájemci panenky koupili pro své ratolesti, jiní se stali jejich sponzory a přes občanské sdružení je věnují do rodin s handicapovanými dětmi, o kterých se pak mohou dočíst v připravovaných článcích.

S patnáctiletou Gábinkou se však představitelky Splněného dětského přání nerozloučily na dobro. V nejbližších dnech se Martina a Kristýna Šmejkalovy vydají společně s natáčecím štábem do Písku, aby holčičku a maminku osobně navštívily doma.

Splněné dětské přání děkuje fotografovi Martinu J. Polákovi za poskytnuté fotografie z realizace 3. kola nazvaného Staň se na jeden den cvičitelem lachtanů.

Text: Mia
Foto: Martin J. Polák a Splněné dětské přání, Pavel Stříteský

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání