Markéta Konvičková pokřtila své nové album s Nellinkou

sdpNa patnáctiletou Nellu Liškovou se alespoň trochu usmálo pomyslné štěstíčko. Dívka, které lékaři ve třech měsících života diagnostikovali rakovinu, dostala díky neziskové organizaci Splněné dětské přání nový impuls. Podívala se do nahrávacího studia a nazpívala se svou oblíbenou zpěvačkou Markétou Konvičkovou duet. Píseň vyšla jako bonusovka na jejím nejnovějším CD „Tablo". U křtu desky Nellinka nemohla chybět.

 

Václavské náměstí, Bontonland, blíží se půl čtvrtá odpoledne. Do prodejny přichází paní Lišková v doprovodu usměvavého mladého páru. Muž tlačí zářivě růžový vozík, na kterém sedí Nellinka a zvědavě těká očima všude kolem sebe. Jakmile spatří známé tváře organizátorek Splněného dětského přání, rozzáří se jí oči a rozdává úsměvy na všechny strany. Po vřelém přivítání následuje její vytoužená chvíle – znovu se setká s Markétou Konvičkovou. Tu si oblíbila během jejího působení v soutěži ČeskoSlovenská Superstar 2009, kde se zpěvačka probojovala až do finálové skupiny. Slíbené setkání s její favoritkou však bude jiné než to předchozí. Může si ji užít sama pro sebe, popovídat si s ní o dívčích věcech, položit jí záludné otázky, nebo si od ní třeba nechat zazpívat. Záleží jen na ní.

Po čtvrté hodině už Petr Šiška zavelí nástup a Konvičková se musí připravit na plánované vystoupení. Nellinka se pohodlně usadí do svého kolečkového křesla a zaparkuje pod pódiem v první řadě, aby měla nejlepší výhled. Markéta se objeví s bujně vlající hřívou, v bílé halence a modrých kalhotách. Šmrncovní holka s úsměvem na tváři, o které Nellča s oblibou říká, že je správná „puboška“ (pozn. redaktora: výraz pro člověka v pubertě). Konvičková předvedla ukázku svých zbrusu nových písní z alba „Tablo" jako „Z ráje jsem utekla“ nebo „Za ozvěnou“.

Svým fanouškům prozradila, že se na desce nachází také bonusová skladba „Cizí světy“. Od původní verze se liší především v tom, že jí zpěvačka vdechla novou tvář, když jí s Nellou v nahrávacím studiu přezpívala, čímž jí splnila její velké přání. O průběhu akce prozradily více už samotné organizátorky Splněného dětského přání, které Petr Šiška pozval na pódium. „Děkujeme Markétě, že se stala patronkou druhého kola a pomohla nám s plněním dalšího přání. Nellča je velká bojovnice a nesmírně obdivuji, jak se pere se vším statečně. Bylo úžasné pozorovat, jak dostala nový impuls a má radost,“ řekla Kristýna Šmejkalová. Prozradila však také, že realizaci přání provázely i starosti: „Obávali jsme se, jak se bude její zdravotní stav vyvíjet a také, jak bude celou situaci zvládat. Byla ale natolik zapálená, že odhodila své každodenní starosti za hlavu a užívala si každou chvíli naplno.“

ksp


Aby na realizaci kola její patronka nezapomněla, dostala od organizátorek Splněného dětského přání fotku z nahrávacího studia, kde je se svou malou svěřenkyní zachycená u mikrofonu. Obdarovaná byla také Nella, která si domů odnesla polštářek, na němž byl rovněž potisk fotografií z uskutečnění jejího přání. Navíc dostala také ručně vyráběnou panenku s podobou Markéty Konvičkové. O její zhotovení požádali Splněné dětské přání manželé Dana a Milan Riegerovi, kteří neziskovou organizaci příležitostně podporují a Nellinčin příběh je velmi zaujal.

Patnáctiletá slečna dostala také nové „Tablo“, které si nechala podepsat. Večer se pak se svým doprovodem přesunula do klubu Harley´s, kde se uskutečnil křest Markétina CD a také debutového alba Daniela Mrózka. Roli kmotrů na sebe vzal producent Boris Carloff a zpěvák Pepa Vojtek, který se Nellince rovněž velmi líbí. S mladou slečnou se vyfotil a také se jí podepsal do památníčku. Závěrem večera čekalo dívku ještě jedno překvapení, všichni její oblíbenci se jí podepsali na krásné kolečkové křeslo. Na růžové ploše se tak vyjímá autogram Markéty Konvičkové, Daniela Mrózka, Pepy Vojtka, Petra Šišky i organizátorek Splněného dětské přání Martiny a Kristýny Šmejkalových.


Text: Mia
Foto: Lucie Vysloužilová; Kristýna Šmejkalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání