Vybarvení Prago Union se šíří obrazem, zvukem i slovem

Prago UnionPražské kapele Prago Union vyšlo 1. září zbrusu nové a očekávané album nazvané V BARVÁCH. Došlo tak přibližně po roce od jejich posledního počinu, takže i poslední šťoura, podotýkající na dlouhé čekání mezi vydáváním jejich hudebních nosičů, musí být nyní spokojen. Prago jsou ve formě a v těchto dnech se toho kolem nich děje opravdu hodně.


V den D, kdy došlo k vydání nového CD, přišel Kato, zakladatel a leader této domácí kapely, pohovořit o své nové desce do studia TV Metropol do pořadu „Pražení". Po klasické seanci s moderátorem došlo na ulici k menšímu akustickému koncertu pro pobavení všech přítomných. Místo navrhovaných dvou skladeb však Kato nechtěl ošidit své věrné fanoušky, kteří se na pouliční koncert přišli podívat, a s velkým úspěchem se svojí partou odehrál skladby čtyři.

Prago UnionDen poté se barvami zářící Prago Union dostavili do pražského obchodu Queens, kde proběhla release party a kdo chtěl, tak si mohl CD od autora nechat klasicky podepsat. Co už tak klasické u těchto akcí nebývá, byl další akustický koncert, a to ve sklepních prostorách zdejšího obchodu. Kdo už zažil kapelu hrát ve verzi na živo, tedy s roztomile nazvaným Livě bandem, mohl si opět poslechnout nové, ale i starší skladby s nástroji jako klarinet, kontrabas, příčná flétna, cajón nebo španělka.

O Prago, zejména v těchto dnech, je velký zájem. Kato se neúnavně vyskytuje i na rádiových vlnách, ať už jako host či autor právě hrané písně. Na své konto si nyní kluci připsali hezký triumf. První týden po nasazení do domácí hitparády Rádia 1 – Velká Sedma dosáhla jejich první skladba „Černobílá“ rovnou na první místo. To dokazuje i věrnost hlasujících posluchačů. Dalším důkazem je koncertový diář kapely k barevné túře po českých a slovenských městech a klubech. Do konce roku 2011 hlásí už jen 6 volných termínů pro možné bookování. Několik vystoupení je již domluvených i v příštím roce.

Takže kdo si bude chtít s Prago Union zařvat již profláknutou hlášku „Prago Pyčo“ či si poslechnout nové skladby, ještě horké z pece Katovy fantazie, určitě bude mít nejednu možnost. Jinak samozřejmě nové album „V Barvách" je k dostání u tvého lokálního dealera hudby.

Text: Petr Míčko
Foto: Alexander Dobrovodský

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Druhý den bylo na Hip Hop Kempu přes dvacet tisíc lidí
Prago Union se představí s novým albem V Barvách
Prago Union se předvedli vyprodané Lucerně v nadživotní velikosti
Prago Union potěší pražské fanoušky s živou kapelou

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání