Druhý den bylo na Hip Hop Kempu přes dvacet tisíc lidí

Hip Hop Kemp 2011Festivalpark v Hradci Králové zažil opět velký nápor lidí. Na začátku prázdnin zde bylo na Rock for People téměř třicet tisíc fanoušků, v těchto dnech na jubilejním 10. ročníku Hip Hop Kempu dorazilo v pátek podle pořadatelů přes dvacet tisíc návštěvníků. Parádní den, který narušily jen dvě krátké, ale vydatné přeháňky, v nočních hodinách vyvrcholil koncerty kapel Hocus Pocus, Looptroop Rockers a M.O.P.


Když se dopoledne ze západu přihnala první průtrž mračen, mohli se příznivci hip hopu modlit, aby se nerozpršelo během odpoledního a večerního či nočního nabitého programu. Ne všichni se asi modlili poctivě, a tak ještě přesně v 17 hodin přišel další prudký liják, který ale trval jen několik minut. Jinak panovalo po celý den slunečné počasí a stále přibývající počet lidí si mohl atmosféru festivalu naplno vychutnat.

Hip Hop Kemp 2011Nečekaně brzké odpolední časy vyfasovaly letos české a slovenské špičky Pio Squad a Vec se Zverinou. Mohutnou polskou fanouškovskou základnu přilákal pod pódium Ten Typ Mes a slušnou německou pak Retrogott a Hulk Hodn. Pak už přišla na řadu první americká formace Pac Div a lidé se pomalu stěhovali k hlavní stagi.  Vždyť třeba následující britská kapela se na Kempu objevila hned na premiérovém ročníku 2002 a dobře známý fanouškům festivalu byl také RA The Rugged Man, který opět předvedl nadupané vystoupení.

Co ovšem publikum pořádně rozproudilo, byla show Francouze Eklipse. Což je především výborný beatboxer, ale i díky chytré mašince po ruce pouštěl do lidí sety, které zaslouží obdiv. Navíc zazněly z jeho úst hymny od takových osobností žánru jako Eminem, Jay Z, Busta Rhymes, Snoop Dogg či Lil Wayne. Pak došlo i na české legendy v podobě PSH, kteří zajeli starší i nové věci. Jenže ty časy, kdy se na Penery prostor před pódiem plnil, jsou už pryč. Teď se naopak spíše vylidnil, což bylo však způsobeno i tím, že velké množství fanoušků na Kempu jsou cizinci. Když se projdete kolem parkoviště u stanového městečka, z deseti aut bude mít českou espézetku jen jedno, maximálně dvě.

Byl čas porozhlédnout se také po areálu na další scény. Jeden ze zadních hangárů byl využitý pro výstavu materiálů ze všech předchozích ročníků, kde jsem potkal i K-Hilla, který stál kdysi u zrodu festivalu. Na taneční Capone Bboyz Areně jsem akorát stihnul bboy soutěž 1vs1, v níž se představil i malý Baby Boogaloo. Ten diváky bavil už ve čtvrtek na hlavní stagi se svým otcem Wildchildem. Plnila se už také taneční Axe Stage.

Hip Hop Kemp 2011Francouzská skupina Hocus Pocus pak vynahradila, co se živého vystoupení týče, čtvrteční neúčast Mayera Hawthornea. Jejich koncert byl energický a našlapaný a lidé se skvěle bavili. Když někdo nechá posadit přes deset tisíc lidí na povel, pak musí mít charisma a koule. Navíc vystoupení zpestřilo také uskupení DJ´s C2C. Se zhruba hodinovým zpožděním oproti původnímu programu pak naběhli na stage osmatřicetiletý Pharoahe Monch a zpěvák Showtyme. V publiku se objevily polská, ruská či dokonce litevská vlajka, ale také světlice, což koncert s hity jako „Simon Says“ či „Desire“ prozářilo.

Jestli je nějaká kapela, na kterou se můžou pravidelní návštěvníci Hip Hop Kempu spolehnout, pak jsou to švédští Looptroop Rockers. Tentokrát naběhli v červených oblečcích a kromě starších osvědčených písní zarapovali i skladby z nového alba „Professional Dreamers“. Tak jako v roce 2007 byl i letos jedním z vrcholů celého festivalu koncert amerických M.O.P. Na jejich show s hity „How About Some Hardcore“, „Ante Up“, „Fire“ či „Cold as Ice“ už skákalo v davu přes patnáct tisíc lidí a při tom pohledu až mrazilo. Závěr desátého ročníku obstarají v sobotu interpreti jako Kontrafakt, Prago Union s živou kapelou, Heavy Metal Kings a Method Man s Redmanem.


Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban
 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání