Sto zvířat pokřtili v Akropoli svou desku Sto dvacet

Sto zvířat křest desky Sto dvacetOblíbené ska seskupení Sto zvířat pokřtilo v neděli 27. března svou novou desku Sto dvacet opravdu velkolepě. Skupina nové CD pro fanoušky připravila k příležitosti dvacátého výročí svého vzniku.Patnáct nejpopulárnějších písniček – mimo jiné Školu, Dámu s čápem, Vrány nebo Nejkratší cestu - nahráli živě při vyprodaném koncertu v Incheba Aréně. Novokřtěné album tak obsahuje průřez celou jejich tvorbou. Oslavy svých dvacátých narozenin nemohla Zvířata zakončit jinak než v přítomnosti svých příznivců.


Sto zvířat přehráli v pražském klubu Palác Akropolis všech patnáct písniček z alba „Sto dvacet“. K výběru hitů pak přidali ještě pár skladeb, které už se na desku nevešly. Uvedli také dvě novinky. Na koncertě kapela předvedla svůj vysoký hudební standart. Čtyři zkušení dechaři zdařile tvořili hlavní melodickou linku, své kvality sólově předvedli i kytaristé či klávesista Petr Hostinský. Ten tradičně odzpíval písničku „Skandál“. Byla to ovšem především zpěvačka Jana Jelínková se zpěvákem Janem Kalinou, kteří svými výkony nasadili večeru zlatou korunu.

Sto zvířat křest desky Sto dvacetVýrazný hlas Jelínkové, jediného ženského elementu v celé skupině, rezonoval především v její proslavené „Dámě s čápem“. Na svůj mistrovský kousek se zpěvačka oblékla do slušivého topu s čápem a divákům přinesla i svého oblíbeného čápího plyšáka. Paní učitelka z holešovické základní školy sebeironicky zakončila celé vystoupení písní „Škola“. Jana Jelínková si ale, na rozdíl od učitelky v její písničce, na jazyk rozhodně nešlape.

Vystoupení skupiny Sto zvířat sršelo obrovským nábojem a vtipem. Devět hudebníků a zpěvačka na pódiu skotačili, předváděli se a vedli rozdováděné dialogy. Jejich komunikace s diváky působila přátelsky až důvěrně. Rozpustilá muzika s takovou atmosférou přirozeně splývala a doladila prostředí pohodové party v rytmech ska. Nedělní křest navštívili především zvířecí fajnšmekři, kteří se zpěvačkou Janou i zpěvákem Honzou odzpívali každé slovo.

Přání Honzy Kaliny se vyplnilo a k dvacátému výročí pokřtil vinylovou desku. K slavnostnímu obřadu si přizval některé bývalé kamarády z kapely, stejně jako fotografy kapely, textaře, zvukaře, šoféry a další nepostradatelné osoby jejich týmu. Velkou radost pamětníkům udělala návštěva bývalého zpěváka a kytaristy Petra Ostrouchova. Ten divákům zapěl některé starší skladby. Poté, co desku „Sto dvacet“ kapela pokřtila dávkou šampaňského, odhodili hudebníci tento unikátní vinyl do řad publika.

 

Sto zvířat křest desky Sto dvacet


Se začátkem nové dekády zůstávají Zvířata stále svěží. V příštích měsících se tradičně objeví na desítkách festivalů, klubových koncertů, či majálesů. Doufejme tedy, že tahle sympatická parta neztratí elán a dotáhne to minimálně na dalších deset let působení.

FOTKY ZE KŘTU DESKY STO DVACET ZDE


Text: Klára Votavová
Foto: Alexandra Gerasimchik
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Studentský festival Majáles brzy vypukne
Kam vyrazit za kulturou příští týden?
Sto zvířat pokřtí svou novou desku sto dvacet
Multižánrový Votvírák odemkne festivalová pódia

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání