Zremixujte hudbu od Yello a vyhrajte automobil a lístky na festival Electronic Beats

hudební soutěž 2014Hudební aplikace Yellofier je konečně dostupná i pro telefony s operačním systémem Android. Zremixujte ve speciální aplikaci Yellofier VW hudbu od Yello a vyhrajte automobil na eletrický pohon a lístky na festival Electronic Beats dle výběru – akce se uskuteční v Praze, Varšavě, Bratislavě a Kolíně nad Rýnem.


Hudební fanoušci mají možnost zažít opravdový svátek. Spolu s festivalem Electronic Beats se mohou zúčastnit soutěže Yellofier Remix Contest zaměřené na mixování hudby. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci Yellofier VW vytvořenou ve spolupráci s Borisem Blankem z dua Yello, nahrát do ní vlastní zvuky a zmixovat je s přednastavenými zvukovými elementy z nové skladby Yello „Move, Dance, Electrified“. Autor nejlepšího tracku získá automobil na elektrický pohon Volkswagen e-up!, vstupenky na festival Electronic Beats dle vlastního výběru včetně pražského Electronic Beats nebo festivalu v Bratislavě, Varšavě či Kolíně nad Rýnem. Dále vítěz získá možnost prezentovat svoji skladbu v rámci speciální stage na březnové akci „electrified! the e-mobility weeks by Volkswagen“ v Berlíně vedle takových hvězd, jako je například Parov Stelar Band. Soutěž Yellofier Remix Contest, která probíhá do 28. února, je otevřena široké veřejnosti a koná se u příležitosti uvedení aplikace Yellofier pro OS Android.

Pro účely soutěže byla vytvořena zjednodušená aplikace nazvaná Yellofier VW, která je narozdíl od plné verze Yellofier ke stažení zdarma. Soutěžící v ní mají za úkol zremixovat  hudební prvky ze skladby od Yello „Move, Dance, Electrified“ s použitím přednastavených perkusí, sequenceru, speciálních efektů a sampleru. Do aplikace Yellofier VW lze také během několika vteřin nahrát vlastní zvuky, jako je například bouchnutí dveří od auta, startování motoru či cokoli dalšího. Ty se pak v aplikaci Yellofier VW dají jednoduše je upravit do podoby, která je zvukově typická pro kapelu Yello. Hotovou skladbu soutěžící nahrají do 28. února na Yellofier.com přes Soundcloud. Zde proběhne hlasování a z padesáti skladeb s nejvíce hlasy vybere vítěze odborná porota složená ze zástupců hudebního dua Yello, organizátorů festivalů Electronic Beats a společnosti Volkswagen.

 

hudební soutěž 2014


Vítěz se může těšit na zbrusu nový čtyřmístný automobil na eletrický pohon Volkswagen e-up! ve speciální výbavě, vstupenky na Electronic Beats Festival a zařazení do oficiálního programu akce Club Nights v rámci “electrified! the e-mobility weeks by Volkswagen“. Nejpovedenější skladby navíc vyjdou na speciálních hudebních kompilacích Electronic Beats a Volkswagen. Skladby lze tvořit také skupinově a posílat si je navzájem mezi přáteli, prostřednictvím emailu nebo sdílet přes Soundcloud a sociální média. Aplikace Yellofier VW je zajímavá i po vizuální stránce, zvuky a speciální efekty lze jednoduše modifikovat stiskem barevných čtvercových tlačítek. Uživatelské rozhraní aplikace je jednoduché a intuitivní, není k ní potřeba zádné speciální hudební vzdělání a finální track je hotový během několika minut. Djem se tak může stát skutečně každý.

Boris Blank, hudební vizionář z dua Yello, a T-Mobile Electronic Beats poprvé představili hudební aplikaci Yellofier v plné verzi na jaře 2013. Na jejím vývoji spolupracoval také švédský hudební producent Håkan Lidbo a široký team designérů, vývojářů a programátorů. Na platformě iOS sklidila aplikace Yellofier velký úspěch a nyní je konečně dostupná i pro operační systém Android. Plnou placenou verzi Yellofier Original pro Android a iOS přes Apple App Store a Google Play. K dispozici  je zde šest přednastavených hudebních bank a dvě uživatelské. Každý zvuk lze v plné verzi aplikace přehrát jako melodii a k dispozici je zde také 48 exkluzivních zvuků vytvořených samotým Borisem Blankem a dalšími hvězdami elektronické hudební scény, jako jsou  Carl Craig, Henrik Schwarz, The Orb, Trentemøller, Booka Shade, Orbital, The The, Thomas Fehlmann, Charles Webster, Håkan Lidbo a další.

Vítěz soutěže bude vyhlášen 3. března na www.yellofier.com a www.electronicbeats.net, kde najdete také další informace. Electronic Beats Festival se v Praze uskuteční 28. března 2014 od 20 hodin v Divadle Archa. Na programu bude vystoupení Moderat, Bonobo a Diamond Version.

hudební soutěž 2014


Yello
Boris Blank a Dieter Meier zpopularizovali elektronickou hudbu mimo hranice německy mluvících zemí. Jejich první nahrávky vznikly v autodílně, kde nahrávali zvuky motorů, které následně zakomponovali do svých skladeb. Své videoklipy si točili sami a díky své specifické a propracované vizuální estetice  začali být vnímáni jako svébytný umělecký projekt. Boris Blank se kromě projektu Yello věnuje také skládání filmové hudby a spolupracuje s hudebníky, jako je Snoop Dogg, Quincy Jones, Massive Attack a další.

Håkan Lidbo
Švédský hudební producent Håkan Lidbo má na kontě více než tři stovky skladeb žánrově od klubové hudby po akustické experimenty. Jeho tracky se objevily na labelech Pokerflat či Shitkatapult. Spolupracoval například s Fatboyem Slimem, Depeche Mode či Yello. Ve Švédsku má vlastní rozhlasovou show, organizuje zde hudební festival, kromě toho poslal hudbu do vesmíru a opice ze stockholmské zoo nechal hrát na syntezátor.

Soutěžní aplikace Yellofier VW zdarma ke stažení na:

  • Google Play http://bit.ly/YellofierVW_Android
  • App Store http://bit.ly/YellofierVW_iOS

 


 

 


Text: Otiz
Foto: 4press.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání