DOKONALÝ ÚNIK: Kdo před kým stihne uprchnout?

DOKONALÝ ÚNIK Představte si nádhernou situaci. Jednou se poznáte s prima osobou, strávíte s ní nějaký čas a zjistíte, že je to pro vás ten nebo ta pravá, se kterou chce strávit zbytek života. Koná se svatba a následně vyrážíte na líbánky, které si chcete užít v soukromí a idylické pohodě. Co když ale tyto plány naruší psychopatický vrah, který se na onom místě vyskytuje a nic mu nezpůsobuje takové potěšení jako zabíjení novomanželů?


Celý příběh začíná naprosto ideálně. Žil byl jednou jeden Clif, který osudného dne potkal Cydney, a protože si rozuměli, požádal ji o ruku a pořádala se velká svatba v americkém stylu. Všichni jim přáli štěstí, lásku a nádherné líbánky. Když však novomanželé vyráželi na cestu, jistě netušili, co je čeká.

 

Dokonalý únikMladý pár (Steve Zahn a Milla Jovovich) chce strávit svou první dovolenou v dobrodružném stylu a o samotě, proto se vydají po cestách na nekrásnější a nejodlehlejší pláž na Havaji. Cestou však potkají zvláštní dvojici Kalea (Chris Hemsworth) a Cleu (Marley Shelton), kteří je nejdříve žádají o odvoz, nakonec však novomanželé pokračují sami.


V obchodě nakoupí zásoby surovin a povolenky do národního parku a vydávají se vstříc novému dobrodružství. Na stezce se setkávají s Nickem (Timothy Olyphant), který se k nim připojí a nabídne se jim jako průvodce. Cestou však potkávají také vyděšené turistky, jež se jim zmíní o brutální vraždě novomanželů v Honolulu. Nálada rázem klesá na bod mrazu a všem hlavou probíhá spousta myšlenek. Cliff zvažuje, zda by se Cydney neměli své líbánky přerušit a odletět z ostrova pryč. Nakonec se však vzájemně přesvědčí, že jsou jistě v bezpečí a pokračují v cestě.

 

Dokonalý únik

Nick je zavede k překrásným vodopádům, kde je seznámí se svou přítelkyní Ginou (Kiele Sanchez). Dál putují všichni společně. Vypráví si příběhy ze života, o svém soukromí, a ačkoli si užívají krásné přírody a volnosti, stále nosí každý z nich v hlavě myšlenku „co když je zrovna on ten vrah“. Situace se trochu uklidní, když na ostrov přiletí komando ozbrojených policistů a zatkne podezřelé. Myslíte, že se podaří dopadnout toho správného pachatele napoprvé, nebo jsou zmínění vrazi natolik chytří, aby zametli stopy a policisté dopadli omylem někoho nevinného?


Pokud chcete vidět film s dobrým příběhem, u kterého se nebudete nudit a jenž má překvapivý závěr, nebojte se podívat na Dokonalý únik. Počítejte předem s tím, že se jedná o americký snímek, tudíž nepostrádá napětí, překvapivé momenty, dramatické honičky, ani zběsilé střílečky. Zaručeně však tento film patří mezi ty, které když shlédnete, budete ho zaručeně chtít vidět znovu, abyste si ujasnili některé podstatné momenty v příběhu.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Palace PicturesSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
3 sezóny v pekle: Je třeba se bouřit a jít svou cestou
2012: Konec světa nebude žádná zábava
Zataženo, občas trakaře: Gurmánská bouře
Myslet filmem

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání