Horda šílených umělců se vrací na Freeze Fest 2011

Freeze Fest 2011Bývalou vojenskou základnu v Milovicích opět rozzáří ohně, světla a barvy, a to od pátku 16. do neděle 18. září. Freeze Fest přivítá desítky, možná i stovky, profesionálních i amatérských umělců, aby zde vytvořili něco zcela nového, originálního a neopakovatelného. Do tvorby festivalu se totiž může zapojit úplně každý.


Slavnost svobodného umění, pořádaná občanským sdružením „Kultura Jinak“, si dává za cíl poskytnout prostor pro seberealizaci každému, kdo o něj stojí. Už týden před samotným festivalem proběhne přípravný Workcamp, během něhož se vybuduje zázemí a prostor festivalu a také náročnější výtvarná díla a instalace. Barvy a jiné materiály budou k dispozici přímo na místě. Součástí Workcampu budou i workshopy vedené erudovanými lektory. Na programu budou témata interaktivní instalace, 3D objekty, lasery, UV dekorace a další.

Freeze Fest 2011Freeze Fest nabídne vše, co si lze a místy i nelze představit. K vidění budou abstraktní prostorové instalace, obrazy, sochy, graffiti i fotografie z dílny uměleckých skupin z České republiky, Anglie, Španělska nebo Itálie. Velmi podstatná bude samotná tvorba účastníků festivalu, kteří se mohou v areálu i okolí libovolně vyřádit a zkrášlit ho podle svých představ.

Na své si přijdou i příznivci divadla a hudby. Na čtyřech hudebních stagích budou znít tóny psytrance, dubstepu nebo africké hudby. Dění na pódiích i v ostatních prostorách budou zpestřovat divadelní představení jak klasická činoherní, tak i loutkové či maňáskové divadlo. Unikátní zážitek všem přítomným zaručeně přinese meditace za zvuku tradičních tibetských zpívajících mís, které se od pradávna používaly k mystickým rituálům a také k léčení.

Freeze Fest 2011Samozřejmostí je řada výtvarných, hudebních sportovních i jiných workshopů, kterým má letos vévodit žongléřský kout s výukou žonglování a půjčovnou všemožných hraček. Během dne i noci za UV osvětlení budou probíhat žonglérská vystoupení i fireshow. Pro bezpečné uschování a zabavení nejmenších je připraven dětský koutek a milovníci knih mohou navštívit festivalovou knihovnu.

„Kultura Jinak“ si dává za cíl podpořit i umělce, kteří nemají prostředky na financování svých projektů, proto vstupné na festival činí pouhých 250 korun za všechny tři dny, děti i psi jsou vítáni a mají vstup zdarma. Pro motorové miláčky návštěvníků je připraveno parkování, které je obsaženo v ceně vstupenky.

Pro více informací o programu a novinkách navštivte oficiální webové stránky akce www.freezefest.cz


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Freeze Fest

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Tvorbu 80. let připomene festival FOTOGRAF
Na Okoři s Tomášem Klusem aneb o jeho nové desce
Poznejte cirkusové umění zblízka
Program Prague Fashion Weekendu bude pestrý a luxusní


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání