Horda šílených umělců se vrací na Freeze Fest 2011

Freeze Fest 2011Bývalou vojenskou základnu v Milovicích opět rozzáří ohně, světla a barvy, a to od pátku 16. do neděle 18. září. Freeze Fest přivítá desítky, možná i stovky, profesionálních i amatérských umělců, aby zde vytvořili něco zcela nového, originálního a neopakovatelného. Do tvorby festivalu se totiž může zapojit úplně každý.


Slavnost svobodného umění, pořádaná občanským sdružením „Kultura Jinak“, si dává za cíl poskytnout prostor pro seberealizaci každému, kdo o něj stojí. Už týden před samotným festivalem proběhne přípravný Workcamp, během něhož se vybuduje zázemí a prostor festivalu a také náročnější výtvarná díla a instalace. Barvy a jiné materiály budou k dispozici přímo na místě. Součástí Workcampu budou i workshopy vedené erudovanými lektory. Na programu budou témata interaktivní instalace, 3D objekty, lasery, UV dekorace a další.

Freeze Fest 2011Freeze Fest nabídne vše, co si lze a místy i nelze představit. K vidění budou abstraktní prostorové instalace, obrazy, sochy, graffiti i fotografie z dílny uměleckých skupin z České republiky, Anglie, Španělska nebo Itálie. Velmi podstatná bude samotná tvorba účastníků festivalu, kteří se mohou v areálu i okolí libovolně vyřádit a zkrášlit ho podle svých představ.

Na své si přijdou i příznivci divadla a hudby. Na čtyřech hudebních stagích budou znít tóny psytrance, dubstepu nebo africké hudby. Dění na pódiích i v ostatních prostorách budou zpestřovat divadelní představení jak klasická činoherní, tak i loutkové či maňáskové divadlo. Unikátní zážitek všem přítomným zaručeně přinese meditace za zvuku tradičních tibetských zpívajících mís, které se od pradávna používaly k mystickým rituálům a také k léčení.

Freeze Fest 2011Samozřejmostí je řada výtvarných, hudebních sportovních i jiných workshopů, kterým má letos vévodit žongléřský kout s výukou žonglování a půjčovnou všemožných hraček. Během dne i noci za UV osvětlení budou probíhat žonglérská vystoupení i fireshow. Pro bezpečné uschování a zabavení nejmenších je připraven dětský koutek a milovníci knih mohou navštívit festivalovou knihovnu.

„Kultura Jinak“ si dává za cíl podpořit i umělce, kteří nemají prostředky na financování svých projektů, proto vstupné na festival činí pouhých 250 korun za všechny tři dny, děti i psi jsou vítáni a mají vstup zdarma. Pro motorové miláčky návštěvníků je připraveno parkování, které je obsaženo v ceně vstupenky.

Pro více informací o programu a novinkách navštivte oficiální webové stránky akce www.freezefest.cz


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Freeze Fest

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Tvorbu 80. let připomene festival FOTOGRAF
Na Okoři s Tomášem Klusem aneb o jeho nové desce
Poznejte cirkusové umění zblízka
Program Prague Fashion Weekendu bude pestrý a luxusní


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání