Poznejte cirkusové umění zblízka

 

Cirkus Cirkus ClassicZážitek, který se neopakuje. Je málo lidí, kteří by nezažili rodinné či školní výlety do obrovského stanu, kdy uvnitř čeká podívaná v podobě akrobatických show, drezury se zvířaty, klaunských vystoupení a dalších představení, které se modernizují. Víte ale, jak cirkus vypadá zblízka? Poznat to můžete od 28. září na další přehlídce tohoto umění nazvané Cirkus Cirkus Classic. 

Právě za necelý měsíc v Praze 10 v areálu Hagibor začne druhý ročník Mezinárodní přehlídky cirkusového umění Cirkus Cirkus Classic. Během akce, která potrvá až do 6. listopadu, se budete moci seznámit nejen s jedním souborem z tuzemska, ale i s řadou umělců z celého světa. Těšit se můžete na výstupy rozmanitého druhu. Mohou to být žonglérská, artistická nebo akrobatická vystoupení, drezury bílých lvů, slonů, chrtů nebo lam. Novátorským prvkem se zde pochlubí noční žonglérka Claudie Bremlov z České republiky, uvidíte drezéra slonů Elvise Erraniho z Itálie, equilibristu  Glen Nicolodi a mnoho dalších cirkusových umělců. „V rámci programu vystoupí umělci a artisté z Brazílie, Kolumbie, Ekvádoru, Ruska, Španělska, Itálie, Ukrajiny a České republiky, a to v neuvěřitelných čtyřiceti představeních,“ sdělil Artur Kaiser, ředitel pořadatelské společnosti Československé cirkusy a varieté a.s.


Cirkus Cirkus ClassicNa své si přijdou i milovníci napětí. Do Prahy přijedou i kolumbijští umělci, kteří mají vystoupení s názvem „kolo smrti“. Zde předvedou ojedinělou podívanou v točících se ocelových kolech vysoko nad zemí. Pokud vás ale lákají speciality spíše z říše fauny, tak si nemůžete nechat ujít představení s bílými lvy, které nikde jinde u nás nespatříte. Možná ve vás tento projekt evokuje myšlenku na „lasvegaské vystoupení“. Je tomu skutečně tak, tyto akce mají úspěch právě ve Spojených státech. „Nutno ještě podotknout, že účinkující v tomto programu zazářili i na evropských cirkusových festivalech, včetně největšího festivalu v Monte Carlu,“ říká ředitel pořadatelské agentury Artur Kaiser.

Vstupenky stojí od 149 do 499 korun dle typu akce, děti do tří let pak mají vstup zdarma. Lístky lze zakoupit v předprodejní síti Ticketportal. Začátky představení jsou pak ve středy a čtvrtky od 17:30, v pátky od 14:00 a 17:30, v soboty od 13:30 a 17:00 a v neděle od 11:00 a 15:30. V době státních svátků se hraje jako v sobotu.

Minulý zahajovací ročník této akce se setkal s velkým úspěchem. Ukázal, že cirkusové umění má širší oblast působnosti než jak jej mnozí vnímají. Došlo i na zahraniční návštěvy této show, kdy se na akci přijel podívat například i programový ředitel kabaretu Moulin Rouge v Paříži. Jednotliví umělci zároveň soutěžili v různých kategoriích, kdy jejich dovednosti ocenili přítomní diváci a porota složená z osobností, jako je Ondřej Hejma, Petr Šiška, Marián Labuda, Markéta Konvičková a další. 


Text: Aneta Šimonková
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Markéta Konvičková: Připravuje novou desku s americkým producentem
Festival Cirkus Cirkus zná svého vítěze

Největší cirkusový stan nabídne neobyčejnou podívanou

Cirkus Cirkus Festival – Pestrá show s neuvěřitelnými výkony

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání