Bona, Wooten, Soft Machine - Agharta Festival pokračuje

Agharta Prague Jazz festival 2011Agharta Jazz Festival pokračuje další sérií koncertů. Můžeme se těšit na dva známé baskytaristy jazz fusion - Richarda Bonu a Victora Wootena, a také na slavnou art rockovou kapelu Soft Machine. Zatímco první z umělců zavítá do Divadla Hybernia, ostatní interpreti vystoupí opět v prostředí útulného Lucerna Music Baru. Kdy za nimi máte vyrazit?Agharta Prague Jazz festival 2011Ve středu 4. května bude Divadlo Hybernia hostit Richard Bona Group. Basista a vokalista Richard Bona se díky svému talentu dostal z rodného Kamerunu přes Německo až do Francie a USA. Stal se vyhledávaným spoluhráčem a seznam desek, na nichž participuje, je opravdu úctyhodný. Po určitou dobu byl součástí Pat Metheny Group i skupiny Mika Sterna. Richard Bona obohacuje svá vystoupení o písně v kamerunském nářečí dualštině (duala). Skladbu „Dina Lam“, která často zazní na jeho koncertech, si na jednom pódiu zazpíval i s Bobby McFerrinem na Montrealském jazzovém festivalu.

O týden později, ve středu 11. května v Lucerna Music Baru vystoupí hudební projekt 2 Minds - 1 Groove, jehož součástí jsou basista Victor Wooten a bubeník JD Blair. Program je šitý na míru Wootenovi, který si může zahrát basovou linku, harmonii i melodii podle libosti a strhnout publikum svou vyhlášenou technikou. Wooten je znám jak svými různorodými sólovými počiny, tak jako basista Flecktones Bély Flecka. Pětinásobný držitel Grammy a trojnásobný vítěz žebříčku basistů časopisu Bass Player zahraje v rámci Agharta festivalu jako lídr již podruhé. Zde si můžete poslechnout, jak Wooten hraje klasiku od Beatles píseň „Yesterday“.

Agharta Prague Jazz festival 2011Z trochu jiného soudku bude koncert britské kapely Soft Machine. Ten se koná ve čtvrtek 12. května, taktéž v Lucerna Music Baru. Svého času vlivná skupina progressive rocku, která vznikla již roku 1966 a vydáním živých nahrávek v roce 1988 se na dlouhá léta odmlčela, vystupuje znovu s přestávkami od roku 2002. V současné sestavě není nikdo ze zakládajících členů. Ti přicházeli postupně v 70. letech. Dnešní členové přinášejí do kapely různé kontexty. Například flétnista a saxofonista Theo Travis hostuje ve skupině Porcupine Tree a bubeník John Marshall má na kontě i několik freejazzových desek u vydavatelství ECM. V této ukázce hraje místo Travise ještě Karl Jenkins, nicméně ostatní hudebníky budeme moci vidět i slyšet v Praze. Přenesme se do atmosféry psychedelického rocku sedmdesátých let!

Vstupenky na všechny koncerty lze objednat na stránkách pořadatele festivalu Agharta Prague Jazz Festival a v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal.


Text: Jan Ciglbauer
Foto: Agharta Prague Jazz festival


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Dean Brown Trio to rozbalili v Lucerna Music Baru
Začátek letošního Agharta Prague Jazz festivalu je tady
Zamiřte tento týden do kina, divadla či na koncert
Agharta Prague Jazz festival zahájí svou jarní činnost

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání